Golden Gate Capital a Infor získají Lawson Software

GGC Software Holdings, pobočka investiční společnosti Golden Gate Capital, a společnost Infor, ohlásily dohodu ohledně akvizice společnosti Lawson Software. Portfolio dodavatelů podnikových softwarů Infor a Lawson se tímto spojí.Golden Gate Capital a Infor získají Lawson Software Dokončením transakce vznikne kombinované portfolio řešení Infor a Lawson, které spojí soubor odvětvově-specifických aplikací a dodavatele v odvětví, jako jsou výroba, zdravotnictví, distribuce, veřejný sektor či pohostinství. Uzavřením transakce, která je nyní předmětem standardních procesů, se očekává ve třetím kalendářním čtvrtletí 2011.

Infor a Lawson vytvoří bohatou, integrovanou sadu podnikových aplikací. Po uzavření transakce plánujeme integrovat celou řadu aplikací, co nejdříve jen bude možné s podporou standardních přístupů a s vědomím, že aplikace obou dodavatelů jsou již postaveny na servisně-orientované architektuře. Rovněž plánujeme inovovat a změnit způsob, jakým zákazníci nasazují, využívají a upgradují podnikové aplikace. Máme celou řadu nápadů jak zlepšovat spokojenost zákazníků a zvyšovat hodnotu prostřednictvím orientace na individuální podnikové aplikace, vyšších investic do vývoje a silnějších stimulů ke změně zaběhaných zvyklostí,“ uvedl v tiskovém oznámení Charles Phillips, výkonný ředitel společnosti Infor.

Společný směr

Podle společnosti Infor vytvoří její produkty v oblasti výroby, dodavatelského řetězce, životního cyklu výrobku, pracovní síly a řízení podnikového majetku společně s produkty Lawson v oblasti finančního řízení a lidských zdrojů lepší podporu podnikovým procesům.

Společné řešení by mělo redukovat integrační náklady prostřednictvím jednotného přihlašování, jednotného vzhledu a navigace napříč kompozitními aplikacemi nasazenými on-premise nebo v cloudu.

Zdroj: InforKomentáře