GFI Software uvedl na český trh Vipre Antivirus, nejprve razí přes firmy

Společnost GFI Software, poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), oznámila uvedení GFI Vipre Antivirus na český trh. Čím chce přesvědčit resellery i zákazníky?Martin Říha, ředitel pro strategii GFI Česká republika a Slovensko. Robert Houser, technický ředitel,  a Martin Říha, ředitel pro strategii GFI Česká republika a Slovensko (vpravo).

GFI Software uvedl na český trh Vipre AntivirusGFI Vipre Antivirus přichází na trh ve verzi jak pro domácí, tak pro podnikové uživatele. První cestou na trh mají být především malé a střední firmy.

Prodejní argumenty typu nenáročnosti zátěže systémových prostředků, rychlost a spolehlivost detekce lze slyšet i od další konkurence. GFI chce však bodovat mimo jiné i cenou.

Vipre Antivirus byl vyvinut s důrazem na „štíhlé řešení“, které nebude obtěžovat uživatele hláškami, nabídkami či požadavky, které uživatel stejně nedokáže řešit, uvedl Martin Říha, ředitel pro strategii GFI Česká republika a Slovensko.

Naše antivirové řešení navíc funguje nejen na běžných osobních počítačích, ale také na Mac OS a nejrůznějších mobilních zařízeních,“ dodal Říha k pokrytí platforem.

Že prodejní argumenty pro antivir znáte?

Kromě podpory více platforem řešení Vipre Antivirus 2012 obsahuje antivir, antispyware. Širší verze Internet Security nabídne navíc firewall a filtrování nebezpečných webových stránek.

Podnikovým klientům můžete nabídnout verzi GFI Vipre Antivirus Business a s firewallem pak verzi Vipre Antivirus Business Premium. Řešení pro firmy obsahuje také konzoli pro centralizovanou vzdálenou administraci. Partner může navíc díky on-line platformě dodávat správu a administraci zabezpečení vzdáleně. U produktu lze počítat s lokální podporou v českém jazyce.

Martin Říha, ředitel pro strategii GFI Česká republika a SlovenskoZ pohledu rychlosti a účinnosti ochrany GFI argumentuje svou technologií MX-Virtualization (MX-V), která analyzuje chování potenciálního malwaru ve virtualizovaném prostředí. Malware je tak zachycen ještě předtím, než se může spustit na stanici uživatele. MX-V využívá emulátor Dynamic Translation.

GFI tvrdí, že díky technologii MX-V nemusí udržovat nákladnou virovou databázi, což se v konečném důsledku promítá do nižší ceny. Tu však výrobce nezveřejňuje a nechává přímo na nabídce prodejních partnerů.

Zajímavou funkcí Vipre je schopnost kompletně obsloužit migraci z původního nainstalovaného antiviru na nový. Podle slov Roberta Housera, technického ředitele GFI Česká Republika Slovensko, celosvětově uživatelé nejčastěji uživatelé přicházejí z řešení od firem McAfee, Symantec, AVG a Trend Micro (v tomto pořadí). V ČR Vipre údajně nejčastěji nahrazuje Eset NOD32 a AVG.

Licencování, které tu ještě nebylo?

V zásadě GFI nabízí licence na 1, 2 a 3 roky podle počtu chráněných počítačů, přičemž s rostoucím počtem PC klesá jednotková cena. Martin Říha však upozornil na agresivní cenovou politiku pro konkurenční upgrady.

Zajímavou variantou je tzv. Homesite licence, kterou lze pokrýt až 10 počítačů v jedné domácnosti. Úspěch si GFI slibuje i od tzv. Liftime licence, kterou zákazník získá na osm let, přičemž je vázaná na pevnou desku a je povolena jedna změna.

V České republice a na Slovensku GFI Software registruje k dnešnímu dni řádově tisíce uživatelů tohoto antiviru. Partnerská síť čítá kolem 500 resellerů v ČR a SR a výrobce bude usilovat o její růst. Distributorem pro Českou republiku je společnost PB Com.

Zdroj: ChannelWorld, GFI
Galerie
Komentáře