GFI Software kupuje Monitis kvůli správě sítí v cloudu

GFI Software, poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky, oznámil akvizici společnost Monitis, průkopníka v oblasti cloudových sítí a řešení pro monitoring podnikových sítí.GFI Software kupuje Monitis kvůli cloudovým sítímAkvizice má posílit schopnost GFI poskytovat dostupný monitoring systémů pro malé a středně velké společnosti (SMB) a být centrálním dodavatelem řešení pro správu heterogenních IT infrastruktur, ať jsou nasazené on-premise nebo hostované v cloudu, uvedl výrobce.

S tím, jak stále více SMB firem přechází na cloud computing, diverzifikujeme své vlastní produktové portfolio k zajištění kontinuální dodávky technologií, jež umožňují našim zákazníkům zůstat na špici svých oborů. Zatímco cloud computing dovoluje podnikům redukovat náklady a zefektivňovat provoz, generuje zároveň výzvy, které dokáže řešit právě Monitis,“ uvedl v tiskovém oznámeí Walter Scott, výkonný ředitel GFI Software.

Monitis se specializuje na cloudový software a monitorování infrastruktury. Její řešení poskytuje IT administrátorům a dodavatelům služeb přehled o infrastruktuře a dovoluje monitorovat, testovat a řídit její výkon jak on-premise, tak v cloudu.

Značka zůstává zachována

Značka Monitis bude fungovat i po akvizici. Tato řešení budou nadále dostupná zdarma i prostřednictvím placených služeb. Ve firmě zůstává také manažerský tým.

Technologie Monitis bude rovněž integrována s platformou GFI MAX RemoteManagement pro poskytovatele správy služeb (managed services providers).

Monitis uvádí celosvětově přes 80 000 uživatelů. S pomocí služeb Monitis je monitorováno více než 200 000 webových stránek a aplikací, přičemž realizují denně přes 40 milionů kontrol a záznamů.

Zdroj: GFIKomentáře