GFI Software kupuje britskou firmu VizualMobile

GFI Software oznámil akvizici firmy VizualMobile dodávající cloudové řešení pro správu mobilních zařízení. GFI Software jej chce integrovat do svých produktů ještě letos. Co nabídne nového?GFI Software kupuje britskou firmu VizualMobileGFI Software oznámil akvizici britské společnosti VizualMobile, která je dodavatelem cloudového multiplatformního řešení pro správu mobilních zařízení.

Její technologie podporuje mobilní elektroniku značky Apple se systémem iOS, zařízení různých výrobců se systémem Android a komunikátory Blackberry kanadské společnosti RIM.

GFI Software hodlá do vývoje akvizicí získané technologie investovat další prostředky a integrovat ji do svých hlavních produktových platforem GFI MAX RemoteManagement a GFI Cloud. GFI MAX RemoteManagement je řešením pro poskytovatele řízených služeb (MSP), GFI Cloud pak představuje webovou platformu pro IT administrátory ze sektoru malých a středních firem (SMB).

Akvizice nové technologie posílí naše produkty a umožní nám oslovit rychle rostoucí poptávku po funkcionalitách pro správu mobilních zařízení ze strany SMB firem,“ uvedl v tiskové zprávě Alistair Forbes, generální manažer obchodní jednotky GFI MAX ve společnosti GFI Software

Podle tiskové zprávy GFI Software očekává, že nová technologie bude dostupná na platformě GFI MAX do konce letošního roku a na platformě GFI Cloud v roce 2013. Součástí řešení GFI by pak mělo být například vzdálené uzamčení či vymazání mobilního zařízení (např. při ztrátě nebo odcizení)

K podporovaným funkcím má dále patřit určování polohy a upozorňování na opuštění definované lokality, poskytování informací o využívání služeb (telefonních hovorů, textových zpráv, datových přenosů, surfování po webu), zjišťování nainstalovaných aplikací a jejich dálková správa.

Rozvoj cloudových služeb pro malé společnosti vidíme z pohledu GFI jako strategický směr a podpora mobilních zařízení je jednou z priorit. Akvizice doplňuje naše existující technologie ochrany proti malwaru  a vzdálené správy zařízení Android, přičemž kombinace všech tří technologií nám dává komplexní sadu funkcionalit pro tuto oblast,“ uvedl Alistair Forbes ve zprávě pro média.

Zdroj: GFI SoftwareKomentáře