gemiusRanking: Windows 7 druhým nejpoužívanějším systémem v ČR

Podle zdroje gemiusRanking, který sestavuje žebříček podle počtu uživatelů přistupujících na české internetové stránky, dosáhl operační systém Windows 7 podílu 16,52 procent a předběhl tak poprvé systém Windows Vista. Jak si vedou ostatní systémy?Sedmičkám se daří navyšovat podíl v České i Slovenské republice.Stránky gemiusRanking fungují jako online zdroj poskytující dostupné informace o internetu v některých zemích střední a východní Evropy. Uživatelé mohou na stránkách sledovat nejaktuálnější hodnocení (tabulky) obsahující aspekty jako je popularita internetových prohlížečů nebo mobilní telefony, které jsou využívané k připojení k internetu. Microsoft včera tento zdroj využil k upozornění na rostoucí podíl jeho nového operačního systému na českém trhu.

Podle gemiusRanking, který sestavuje tento žebříček podle počtu uživatelů přistupujících na české internetové stránky, narostl v minulém týdnu podíl Windows 7 na 16,52 procent a nechal tak za sebou Windows Vista, který měla podíl 16,14 %. Neohroženou jedničkou je nicméně i nadále systém Windows XP s podílem 64,25 %. Na čtvrté pozici se umístil Windows 2000 s podílem 0,75 procent. Pozici Linuxu vyjadřuje podíl 0,69 %.

Podobná situace je podle gemiusRanking také na Slovensku. První pozici drží Windows XP (podíl 64,1 %), následovaný Windows 7 (16,92 %) a Windows Vista (15,75 %). Na dalších místech jsou operační systémy Symbian a Mac OS X.

Zdroj: gemiusRanking, Microsoft, ChannelWorldKomentáře