Gartner: Eset lídrem v růstu na poli bezpečnostních řešení

Analytická společnost Gartner označila slovenskou firmu Eset jako dodavatele s největším růstem na trhu bezpečnostních řešení pro koncové zákazníky za rok 2010.Gartner: Eset lídrem v růstu na poli bezpečnostních řešení. Foto: © Olivier Le Moal - Fotolia.comPodle zprávy „Market Share: Security Software, Worldwide, 2010“ agentury Gartner rostl celosvětový tržní podíl společnosti Eset o 51,1 %.

Výsledky trhu s bezpečnostními řešeními potvrdily očekávání. Celkový objem tohoto trhu dosáhl hodnoty 16,6 miliardy dolarů (přibližně 286,5 miliardy Kč) s meziročním růstem o 13 %,“ uvedl Gartner ve zprávě.

Ceníme si toho, že naše nepřetržité úsilí v oblasti zákaznických řešení potvrdila tak respektovaná organizace jako je Gartner. Trh s bezpečnostními řešeními neustále roste a vyvíjí se v reakci na hrozby, jimž jsou vystaveni počítačoví uživatelé po celém světě. Eset bude pokračovat v inovacích i v růstu tak, aby mohl poskytnout nejspolehlivější řešení na trhu ještě více zákazníkům,“ uvedl v tiskovém oznámení výkonný ředitel společnosti, Richard Marko.

Podíly podle Steamu

V rámci celosvětového průzkumu „Steam Hardware & Software Survey“ mezi uživateli herní platformy Steam obsadil Eset druhé místo s 8,81 % mezi respondenty za bezpečnostním řešením Avast s 16,01 % podílem. Třetím nejvíce používaným bezpečnostním softwarem hráči na Steamu je Norton AntiVirus s 1,78 % mezi respondenty.

Eset získal i ocenění nezávislého časopisu dTest. Produkt Smart Security 4 Home Edition se umístil na 2. místě v testu 19 bezpečnostních balíčků a může používat značku kvality dTest.

Zdroj: Eset, ChannelWorldKomentáře