Gartner: Bezpečnostní trh letos poroste o 8,4 %

Analytická společnost Gartner zveřejnila svou předpověď pro trh s bezpečností infrastrukturou. Kterým segmentům se daří?

Gartner: Bezpečnostní trh letos poroste o 8,4 %Letos podle odhadů investují firmy do bezpečnosti 60 miliard dolarů, tedy o 8,4 % více jak vloni.Přestože ekonomická situace zvyšuje tlak na IT rozpočty, bezpečnost podle Gartneru zůstane jednou z hlavních priorit firem až do roku 2016.

Letos podle odhadů investují firmy do bezpečnosti 60 miliard dolarů, tedy o 8,4 % více jak vloni, kdy investovaly 55 miliard. Gartner očekává, že růst bude nadále pokračovat a trh dosáhne v roce 2016 hodnoty 86 miliard dolarů.

„Očekáváme, že trh bezpečnosti poroste až do roku 2016 a to i navzdory riziku dalších ekonomických turbulencí,“ říká Lawrence Pingree z Gartneru.

Nejrychleji rostoucími segmenty bezpečnostního trhu jsou podle analytiků IT outsourcing bezpečnostních služeb, zabezpečení webových bran a systémy SIEM (security information and event management). Poptávku po bezpečnostních řešeních založených na cloudu očekávají analytici na klíčových trzích také nadprůměrnou.

Podle průzkumu mezi CIO, který společnost provedla v červnu letošního roku, kladou firmy letos větší důraz na bezpečnost. Přibližně 45 % respondentů odpovědělo, že jejich rozpočet na bezpečnost se v letošním roce zvýší. 50 % očekává, že rozpočet zůstane přibližně stejný jako vloni a pouze 5 % dotázaných očekává pokles.

Gartner očekává, že poptávka po bezpečnostních produktech a službách bude ovlivněna především rostoucím počtem cílených a stále sofistikovanějších útoků na IT infrastrukturu firem. V takovémto prostředí budou organizace i nadále hledat bezpečnostní technologie a poskytovatele služeb, které jim umožní zmírnění všech bezpečnostních rizik.

Zdroj: Gartner
Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře