Forrester: Firmy o Windows 8 nemají příliš velký zájem

Analytická společnost Forrester Research zveřejnila analýzu, podle které se firmy do nasazování Windows 8 příliš nehrnou. Čeho se obávají?

Forrester:  Firmy o Windows 8 nemají příliš velký zájemV průzkumu agentury Forrester Research odpovědělo 24 % respondentů, že zatím neplánují přechod na Windows 8, nicméně jej dříve nebo později očekávají. V průzkumu agentury Forrester Research odpovědělo 24 % respondentů, že zatím neplánují přechod na Windows 8, nicméně jej dříve nebo později očekávají.

Zájem o nejnovější operační systém je podle Forresteru zhruba poloviční v porovnánís Windows 7. V roce 2009 odpovědělo na otázku přechodu na W7 kladně celkem 49 % dotazovaných firem.

Průzkumu, který se konal v letošním třetím čtvrtletí, se účastnilo více jak 1 200 firem ze Severní Ameriky a Evropy.

Během 12 měsíců plánují Windows 8 nasadit pouze 4 % dotázaných firem a 5 % respondentů nezačne s nasazováním dříve než za rok.

Před třemi lety přitom pozitivně odpovědělo 7 % a 10 % dotazovaných. Výsledky však nejsou nijak překvapující a analytici je předpovídali už dříve.

„Většina firem je stále někde uprostřed migrace na Windows 7, či ji právě dokončili. Nemají dostatek času ani peněz pro přechod na další verzi,“ komentoval výsledky průzkumu David Johnson z Forrester Research.

Proč je zájem firem o Win 8 slabý?

Ve svém příspěvku na blogu David Johnson shrnul několik důvodů, proč je zájem o Windows 8 u firem slabý. Johnson zmiňuje například čerstvě dokončené migrace na Windows 7, či obavy z výrazně odlišného grafického rozhraní.

„Ztráta notoricky známých věcí jako je nabídka Start či potenciální zmatení mezi aplikacemi běžícímu na klasickém desktopovém rozhraní a těmi, co běží v novém rozhraní, může uživatelům způsobit dezorientaci a frustraci,“ předvídá Johnson.

Jistou útěchou pro Microsoft ve firemní sféře mohou být tablety. Podle průzkumu mezi 10 000 firemními zaměstnanci si 20 % z nich jako další tablet vybere zařízení právě s Windows 8. Apple iOS dá přednost 26 % dotazovaných a Androidu 11 %.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře