Facebook se stává resellerem antivirů

Facebook uzavřel spolupráci s pěti výrobci bezpečnostního softwaru s cílem nabízet balíčky antivirů bezplatně nebo na základě předplatného.

Facebook se stává resellerem antivirůFacebook se stává resellerem antivirůSpolečnosti Microsoft, McAfee, TrendMicro, Sophos a Symantec se jako třetí strany staly poskytovateli zabezpečení Facebooku, kteří nabízejí řadu antivirových balíčků pro uživatele Windows i MacOS.

Tito výrobci se stali součástí tzv. „Facebook Security Family“, jež by pro ně při zásahu 900 milionů uživatelů této sociální sítě mohla být zásadním přínosem.

Nová bezpečnostní skupina je doplněk k anti-scamovému programu Facebooku, jež zahrnuje partnerství s Web of Trust – vlastním programem pro kontrolu URL vyvinutým interně s pomocí McAfee, Google a Websense.

Facebook propaguje produkty jako „bezplatné“, ale některé jako Norton od Symanteku nebo McAfee jsou po uplynutí šesti měsíců zpoplatněny podobně jako jejich desktopové trial-verze. Naopak Microsoft Security Essentials pro Windows a Sophos Home Edition pro Mac jsou zdarma.

Facebook tvrdí, že méně než 4 % obsahu sdíleného v rámci jeho sítě je spam, přičemž u e-mailů tvoří spam 90 % zpráv.

Podvodníci stále nalézají nové způsoby jako platformu zneužít. Nedávným příkladem je kombinace falešného útoku přes rozšíření Adobe Flash distribuované přes Google Chrome Web Store, které zneužilo účet oběti pro prodej velkého počtu „Líbí se mi“.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře