Eset v Česku roste, otevřel nové sídlo

Eset, producent bezpečnostního softwaru, slavnostně otevřel nové prostory v pražských Holešovicích (foto uvnitř). Zároveň ohlásil cíl, stát se jedničkou na českém trhu. Jaké jsou další plány výrobce?Slavnostní přestřižení pásky provedli dva ředitelé – Miroslav Trnka, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Eset a Juraj Ferenc, ředitel české pobočky Esetu Nové sídlo Eset software se nachází v komplexu Classic 7 na Praze 7, kde česká pobočka Esetu využívá 800 m2 sedmého patra budovy C. „Důvodem k přestěhování byl rychlý růst společnosti v posledních dvou letech a kapacita původních prostor v Karlíně nám jednoduše přestala stačit," komentoval událost Juraj Ferenc, ředitel společnosti Eset software.

Slovenská společnost Eset distribuuje svoje produkty v Česku prostřednictvím 100% vlastněné firmy Eset software, která byla založena v roce 2001 a v loňském roce utržila více než 213 mil. Kč. V Česku letos Eset plánuje zvýšit tržby o 30 % a posílit svoji pozici u korporátních zákazníků. „Navzdory celosvětové recesi jsme letos investovali prostředky do marketingových aktivit (například roadshow Eset Antivirová ambulance, televizní kampaň Eset Smart Security 4) a komunikace směrem k naší partnerské síti, která tvoří až 65 % obratů," popsal aktivity výrobce Jaroslav Fabián, marketingový ředitel Eset software.

Konsolidovaně společnost Eset v roce 2008 vykázala čistý zisk po zdanění ve výši 938,4 (mil. Kč) při tržbách 1,402 (mld. Kč).

Jak se daří ve světě?

Podíl na trhu bezpečnostních produktů v ČR dle online průzkumu výzkumné agentury United Consultants stoupl Esetu na aktuálních 28 % v segmentu domácností.  V segmentu firemních zákazníků má výrobce v Česku dle CAPI průzkumu agentury Median (duben 2009) podíl 33,4 %. Produkty Eset používá v ČR více než 1,2 milionu uživatelů.

Průzkum společnosti United Consultants proběhl letos v únoru na vzorku téměř 30 tisíc internetových uživatelů v 29 zemích světa. Značku NOD32 nebo jejího výrobce zná podle výsledků 450 miliónů lidí na celém světě.

Výrobce bezpečnostního softwaru je podle průzkumu na prvním místě v prodeji bezpečnostních řešení na Slovensku, Thajsku, Maďarsku, Argentině, Honk Kongu, Rumunsku, Mexiku, Turecku, Řecku, Španělsku a kromě toho velmi vysoký podíl na trhu dosahuje také v Česku, Rusku, Izraeli, Polsku, Číně, Saudské Arábii a Itálii.

Eset je producentem bezpečnostních řešení Eset NOD32 Antivirus a Eset Smart Security, jejich čtvrtou generaci představil letos na jaře. Firma patří dle žebříčku Deloitte Technology Fast 500 mezi nejrychleji rostoucí technologické společnosti v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky. Výrobce má sídlo v Bratislavě, pobočky v Praze, v Krakově, v Bristolu, Buenos Aires, San Diegu a je reprezentován ve více než 180 zemích světa.

Pro více informací navštivte internetovou prezentaci Eset software.

Otevření nových prostor zahájila talk show Marka Ebena s Miroslavem Trnkou, generálním ředitelem a spoluzakladatelem společnosti EsetPartnery a novináře v nové pobočce přivítal také tým EsetuO hosty U slavnostního otevření pobočky se sešli partneři Eset software i novináři

Nové prostory Eset software v komplexu Classic 7Na plovárně v Esetu jsme našli i půvabnou mořskou pannuJaroslav Fabián, marketingový ředitel Eset software, přebírá hnědé koule od námořníkaAtmosféra slavnostního otevření byla veselá a nálada uvolněnáKomentáře