Eset uvedl novou generaci řešení Endpoint pro firemní zákazníky

Eset, dodavatel ochrany před kybernetickými hrozbami, představil novou řadu produktů pro firemní zákazníky – Eset Endpoint Security a Eset Endpoint Antivirus. Výrobce posiluje zaměření na firemní segment.

Eset uvedl novou generaci řešení Endpoint pro firemní zákazníkyEset uvedl novou generaci řešení Endpoint pro firemní zákazníkyNa tiskové konferenci v Praze představil zástupci společnosti Eset (Filip Navrátil – obchodní ředitel, Jaroslav Fabián – marketingový ředitel a Igor Hák – technický ředitel) řešení Eset Endpoint Antivirus a Endpoint Security, které nyní standardně obsahují nástroj Remote Administrator.

Endpoint Security zahrnuje navíc filtrování obsahu webu, obousměrný firewall a antispam klientských stanic. Navíc umožňuje modulární instalaci – výběr komponent, které chce administrátor instalovat.

Výrobce se v nové verzi zaměřil na nízkou zátěž systému a pokročilou vzdálenou správu klientů tak, aby uspokojil potřeby firem různých velikostí. Novinky využívají více vrstev detekce malwaru, jelikož využívají skenovací systému ThreatSense a reputační systému Eset Live Grid založený na bázi cloudu.

Nová generace firemních řešení přináší více než tucet nových funkcí a vylepšení – například filtrování obsahu webu (omezuje přístup na webové stránky na základě kategorií), kontrolu zařízení a vylepšení nástroje Eset Remote Administrator v podobě systému vzdálené správy s nastavitelnými pravomocemi pro administrátory, rollback aktualizací, funkce náhodných kontrol, několikanásobného přihlášení, podpory RSA Envision a Microsoft NAP.

Spolu s Endpoint Solutions Eset vydává také nové verze dalších firemních produktů: Eset File Security pro Microsoft Windows Server, Eset File Security pro Microsoft Windows Server Core a Eset Mail Security pro IBM Lotus Domino.

Vybrané funkce Eset Endpoint Security jako prodejní argumenty:

  • Filtrování obsahu webu – omezuje přístup k webovým stránkám podle kategorie a umožňuje správcům definovat pravidla pro skupiny uživatelů v souladu s podnikovými předpisy. Omezuje a monitoruje navštívené webové stránky na základě různých kategorií (hry, sociální sítě, nakupování a další). Webové stránky jsou automaticky klasifikovány do kategorií v cloudu. Správce se může rozhodnout blokovat stránky nadměrně zatěžující datový provoz.
  • Klientský antispam – filtruje spam na koncovém zařízení uživatele.
  • Dvousměrný firewall – chrání před neautorizovaným přístupem k firemní síti a poskytuje ochranu před hackery a únikem dat.

Prodejní argumenty obou novinek:

  • Kontrola zařízení – blokuje neautorizovaná média a zařízení a umožňuje nastavení pravidel a parametrů pro jednotlivá média, zařízení, uživatele a klienty.
  • Antivirus / Antispyware - eliminuje různé typy hrozeb včetně virů, rootkitů, červů nebo spywaru a nabízí nový způsob skenování založený na cloudu: Whitelisting bezpečných souborů na základě databáze reputace souborů v cloudu. Do cloudu se posílají pouze informace o spustitelnosti a archivní soubory.
  • Remote Administrator - umožňuje spravovat všechna bezpečnostní řešení Eset přes konzoli centrální správy. Nový systém umožňuje na základě rolí nastavit různé kompetence pro jednotlivé uživatele konzole. Řešení dovoluje vytvářet audit uživatelů a vynucovat svým prostřednictvím bezpečnost hesel ve firmě. K dispozici jsou také webové reporty a statistiky s přehledem stavu jednotlivých prvků zabezpečení sítě.

Eset nabízí Endpoint Security a Endpoint Antivirus jako multiplatformní řešení (unilicence) pro Windows, Mac a Linux. Licenční politika umožňuje používat zakoupené licence na jakékoliv podporované platformě.

Autorizovanými distributory společnosti Eset jsou Amenit, AT Computers, Eset Software a SWS. Na Slovensku distribuci zajišťují Agem Computers, Agemsoft, Asbis SK, eD system Slovakia, Eset, ProWeb Consulting, ProWeb Consulting, SWS Distribution SK.

Zdroj: Eset, ChannelWorldKomentáře