Eset uvádí 5. generaci řešení NOD32 Antivirus a Smart Security

Společnost Eset, výrobce bezpečnostního softwaru, 12. 9. 2011 představil na tiskové konferenci v Praze nové verze vlajkových produktů Eset Smart Security 5 a Eset NOD32 Antivirus 5. S čím přicházejí na trh?

Eset uvádí 5. generaci řešení NOD32 Antivirus a Smart SecurityTisková konference se konala v obří černé kostce u Národního divadla v Praze. Vedení společnosti Eset

Společnost Eset, výrobce bezpečnostního softwaru, 12. 9. 2011 představil na tiskové konferenci v Praze nové verze vlajkových produktů Eset Smart Security 5 a Eset NOD32 Antivirus 5. Tiskovou konferenci v obří černé kostce u Národního divadla v Praze zahájil Richard Marko, generální ředitel společnosti Eset. Krátce pohovořil o historii firmy a jejím celosvětovém působení. Eset má 8 poboček po celém světě, zaměstnává 700 zaměstnanců a své produkty prodává ve 180 zemích.

Tržby Esetu za rok 2010 dosáhly 137 milionů eur (524% růst za posledních pět let). Bezpečnostní řešení Eset využívá celosvětově 107,7 milionů uživatelů.

Richard Marko také zmínil aktuální trendy v oblasti malwaru, ke kterým patří trojské koně pro internetové bankovnictví, hrozby pro mobilní OS Android, Mac Defender (hrozby pro OS od společnosti Apple), nové techniky BlackHat SEO (nakažené webové stránky s aktuálními tématy, např. smrt celebrity) a důmyslnější sociální inženýrství.

Jedna licence pro všechny platformy

Technických i obchodních novinek pro NOD32 Antivirus 5 a Smart Security 5 se ujal Pavel Luka, technologický ředitel společnosti Eset. Představil tzv. Unilicense – univerzální licence, které umožňují zákazníkům chránit různé platformy na základě jedné licence. Klientům tak nemusíte nabízet speciální klíče pro různé operační systémy, navíc není ani omezen počet virtuálních strojů, na kterých je licence použita.

Vedení společnosti Eset, Pavel Luka odpovídá na dotazyNejnovější generace těchto produktů pro domácí použití nabízí vyspělejší detekční technologii a vícevrstevné bezpečnostní funkce.

Eset v rámci nových verzí přejmenoval cloudový nástroj ThreatSense.Net, který sbíral data od uživatelů řešení Eset z celého světa, na Eset Live Grid a nabízí optimalizaci skenování na základě seznamu „bezpečných” souborů. Reputace na základě režimu cloud je další metodou využívanou nejnovější generací produktů, jež umožňuje zjistit, zda je daný objekt bezpečný či nikoli. Výsledkem je vyšší přesnost při detekci hrozeb a zároveň vyšší rychlost skenování.

Host Intrusion Prevention System (HIPS) nabízí další vrstvu zabezpečení a technologicky zdatným uživatelům umožňuje upravit si chování celého systému a každé jeho části. HIPS sleduje operace se soubory, registry a procesy  a při podezřelém chování pomáhá zablokovat dosud neznámé hrozby.

Funkce Kontrola externích médií automaticky vyzve uživatele, aby nechal zkontrolovat obsah všech flash pamětí (USB, SD), firewire, CD a DVD, takže lze zablokovat konkrétní hrozby, které by se mohly do systému dostat prostřednictvím médií. Uživatel díky této funkci může přenosná média zakázat nebo povolit, a to na základě typu médií, výrobce, velikosti a dalších atributů. Vedle toho je možné nastavovat nebo blokovat různá povolení pro čtení/zápis nebo jen čtení. Tato omezení lze nastavit pro konkrétního uživatele nebo skupinu uživatelů. Uživatel se může rozhodnout přístup zablokovat a vytvořit si vlastní seznam „povolených” USB zařízení.

Pro rodiny i hráče

Rodičovská kontrola umožňuje blokovat stránky, které mohou obsahovat potenciálně závadný materiál, přičemž lze předem vybrat z 26 kategorií blokovaných stránek. Zároveň lze nastavit „roli” pro Eset uvádí 5. generaci řešení NOD32 Antivirus 5 a Smart Security 5každý uživatelský účet.

Hráči počítačových her ocení Herní režim, který přejde do tichého režimu a zabrání zobrazovat vyskakovací okna, aby se maximálně šetřil výkon systému. „Skvělý výkon a eliminace dopadů na kvalitu hry: to jsou dvě základní věci, podle nichž si vybírám antivirus — a proto mám plnou důvěru v Eset,” uvedl v tiskovém oznámení Marcel “k1llsen” Paul, profesionální hráč počítačových her a člen herní ligy ESC v Německu.

V nových verzích se Eset zaměřil také na lepší použitelnost a přehlednější uživatelské rozhraní, které je nyní intuitivnější a lépe se v něm podle společnosti bude orientovat i úplný nováček.

Více informací o nových řešeních naleznete přímo na stránkách Eset Smart Security 5 a Eset NOD32 Antivirus 5.

Autorizovanými distributory značky Eset jsou v České republice Amenit, AT Computers, Eset Software a SWS, na Slovensku distribuci zajišťují Agem Computers, Agemsoft, Asbis SK, eD system Slovakia, Eset, ProWeb Consulting, ProWeb Consulting a SWS Distribution.

Zdroj: ChannelWorld, Eset
Galerie
Komentáře