Eset na IT Security Workshopu odhalil nebezpečí Stuxnetu i Facebooku

Společnost Eset se jako hlavní partner zúčastnil konference IT Security Workshop 2011. Čím návštěvníky zaujali?Róbert Liptovský, Virus Researcher společnosti Eset5. ročníku konference IT Security Workshop 2011 se 22. 3. v Kongresovém centru U Hájků účastnili především zaměstnanci segmentu IT. Prezentovány byly zejména metody a nástroje k efektivnímu zajištění bezpečnosti informačních a komunikačních systémů.

Igor Hák, technical director společnosti Eset a autor webu Viry.cz, hovořil o minulých a především současných trendech ve světě internetové bezpečnosti. Hlavním tématem byla nebezpečí, která uživatelům hrozí na Facebooku, např. populární clickjacking. Přednášku doplnil také o praktické video-ukázky a rady.

Virus researcher společnosti Eset, Róbert Lipovský, pak v přednášce „Stuxnet – Cílený útok roku 2010“ přinesl technický vhled do problematiky Stuxnetu, nebezpečného červa, který útočí na průmyslové systémy. Vloni se cílem úspěšného útoku Stuxnetu staly například íránské jaderné elektrárny. Účastníci tak mohli vidět, jak červ funguje a jak s rozšířil po celém světě.

Na konferenci vystoupili také zástupci společností GTS Czech, GFI, TNS, RSA Security, S&T, Invea-Tech, Fortinet, Brocade Communications a Comguard. Prezentace všech vystupujících si můžete stáhnout na webu konference ITSW.

Zdroj: Eset, ChannelWorldKomentáře