Eset koupil výrobce antispamových řešení Comdom

Výrobce bezpečnostního softwaru Eset koupil košickou firmu Comdom zabývající se vývojem řešení proti spamu. Jaké s ní má plány?Pro ESET, který má zastoupení ve více jak 180 zemích světa, se jedná teprve o historicky druhou akvizici

Akvizicí Eset rozšiřuje portfolio bezpečnostních řešení, ale i vlastní tým. „Eset je vývojově orientovaná společnost, která bude nyní silnější o tým zkušených programátorů antispamových řešení. Navíc plánujeme skupinu vývojářů a programátorů v Košících rozšířit“, uvedl v tiskovém oznámení Miroslav Trnka, generální ředitel a spoluzakladatel firmy Eset.

Eset tímto krokem získal desítku vývojových specialistů, kteří posílili jeho tým.

Comdom Software se zabývá především vývojem řešení Comdom Antispam, které se chlubí detekcí 97-99 % spamu a nabízí skripty v jazyku LUA a webový management v AJAXu.

Konkrétní plány s produkty akvírované společnosti prozatím výrobce odmítl komentovat. Prozradil ale, že nový vývojářský tým bude programovat antispamový modul produktu Eset Smart Security.

Pro Eset, který má zastoupení ve více jak 180 zemích světa, se jedná historicky o teprve druhou akvizici. V roce 2008 koupil českou společnost ŠETRnet a rozšířil tak své portfolio o nabídku služeb informační bezpečnosti.

Esetu, který byl založený na Slovensku, se v poslední době daří v souboji s mezinárodní konkurencí a podle IDC je druhým největším prodejcem bezpečnostního software ve střední a východní Evropě za rok 2008. Pro více informací o strategii výrobce v nepřímém obchodním kanále doporučujeme také rozhovor s Petrou Němečkovou, který vyšel na ChannelWorldu. Zamířit můžete i přímo na webovou prezentaci výrobce.

Zdroj: Eset, ChannelWorldKomentáře