Eset: HTML/ScrInject.B byl v září nejrozšířenější hrozbou v Evropě

Již pět měsíců nepřetržitě vévodí seznamu celosvětových počítačových hrozeb škodlivý kód INF/Autorun. Evropské počítače v září nejvíce ohrožuje HTML/ScrInject.B.Eset: HTML/ScrInject.B byl v září nejrozšířenější hrozbou v EvropěV září představovala celosvětová míra infekce škodlivým kódem INF/Autorun 4,87 %. V evropském žebříčku se umístil INF/Autorun s podílem 3,53 % na třetím místě.

Pravidelné statistiky počítačových hrozeb Eset Live Grid, které využívají data o malwaru od uživatelů řešení Eset z celého světa, zařadily na druhou pozici ve světě hrozbu HTML/SCrInject.B, která v Evropě vede s 5,20 %.

Malware HTML/Iframe.B obsadil třetí příčku globálně s podílem 3,62 %, v Evropě skončil na „stříbrné“ pozici s mírou infekce 3,76 %. INF/Autorun představuje různé druhy malwaru využívající jako cestu k napadení počítače soubor autorun.inf. Tento soubor obsahuje příkaz k automatickému spuštění aplikace po připojení externího média k počítači s OS Windows.

HTML/ScrInject.B je generická detekce webových HTML stránek obsahující falešný script nebo iframe tag, který automaticky přesměruje uživatele ke stahování škodlivého kódu. HTML/Iframe.B označuje generické detekce škodlivých iframe tagů vložených do HTML stránek, které přesměrovávají prohlížeč na specifickou URL adresu obsahující škodlivý software.


Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (září 2012)

Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (září 2012)

Hrozby v Evropě podle statistik Eset Live Grid (říjen 2012)

Hrozby v Evropě podle statistik Eset Live Grid (říjen 2012)

Zdroj: Eset softwareKomentáře