Eset: hrozby malwaru vede INF/Autorun (červen 2012)

Žebříček bezpečnostních hrozeb společnost Eset v Evropě a ve světě vedou malwary označované jako INF/Autorun. Čím byly v červnu počítače nejčastěji nakaženy?

Eset: hrozby malwaru vede INF/Autorun (červen 2012)Eset: Hrozby malwaru vede INF/Autorun (červen 2012)Hrozba INF/Autorun se podle statistik společnosti Eset v červnu stala druhý měsíc za sebou nejrozšířenějším škodlivým kódem s mírou infekce 6,28 % ve světě a 4,49 % v Evropě.

Druhé místo v Evropě obsadil malware HTML/ScrInject.B s podílem 3,95 %, celosvětově mu náležela třetí pozice (3,57 %). Ve světě patřila druhá příčka hrozbě Win32/Conficker s mírou infekce 3,65%. Třetí místo v Evropě okupoval škodlivý kód HTML/Iframe.B s podílem 3,89 %.

Pravidelné statistiky počítačových hrozeb společnosti Eset jsou založeny na Eset Live Grid – technologii na bázi cloudu pro vyhodnocování počítačových hrozeb, která využívá relevantní data o malware od uživatelů řešení tohoto výrobce z celého světa.

INF/Autorun představuje různé druhy malwaru využívající jako cestu k napadení počítače soubor autorun.inf. Tento soubor obsahuje příkaz k automatickému spuštění aplikace po připojení externího média (nejčastěji USB flash disku) k počítači s operačním systémem Windows.

HTML/ScrInject.B je generická detekce webových HTML stránek obsahující falešný script nebo iframe tag, který automaticky přesměruje uživatele ke stahování škodlivého kódu. HTML/Iframe.B označuje generické detekce škodlivých iframe tagů vložených do HTML stránek, které přesměrovávají prohlížeč na specifickou URL adresu obsahující škodlivý software.


 

Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (červen 2012)

 Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (červen 2012)

Hrozby v Evropě podle statistik Eset Live Grid (červen 2012)

Hrozby v Evropě podle statistik Eset Live Grid (červen 2012)
Zdroj: EsetKomentáře