Eset: Červencové hrozby v Evropě vede HTML/ScrInject.B

V červenci vedl evropské statistiky malwaru HTML/ScrInject.B - generická detekce webových HTML stránek obsahující falešný script nebo iframe tag, který automaticky přesměruje uživatele ke stahování škodlivého kódu.

Eset: Červencové hrozby v Evropě vede HTML/ScrInject.BEset: červencové hrozby v Evropě vede HTML/ScrInject.BV červenci byl už třetí měsíc v řadě celosvětově nejrozšířenější počítačovou hrozbou INF/Autorun s globální mírou infekce 5,46 %, v Evropě pak obsadil druhou pozici s 3,72 %.

Na druhé příčce ve světě se umístila hrozba HTML/ScrInject.B s podílem 3,37 %, která zároveň dominovala evropskému žebříčku s celkovým podílem 4,50 %. Škodlivý kód Win32/Conficker zaujal globálně třetí místo s 3,29% podílem, zatímco malware HTML/Iframe.B (3,52 %) obsadil tuto pozici v Evropě.

Pravidelné statistiky počítačových hrozeb jsou založeny na Eset Live Grid – technologii na bázi cloudu pro vyhodnocování počítačových hrozeb, která využívá data o malwaru od uživatelů řešení Eset z celého světa.

INF/Autorun představuje různé druhy malwaru využívající jako cestu k napadení počítače soubor autorun.inf. Tento soubor obsahuje příkaz k automatickému spuštění aplikace po připojení externího média (nejčastěji USB flash disku) k počítači s operačním systémem Windows.

HTML/ScrInject.B je generická detekce webových HTML stránek obsahující falešný script nebo iframe tag, který automaticky přesměruje uživatele ke stahování škodlivého kódu.

Hrozba Win32/Conficker je síťový červ, který se šíří využitím zranitelnosti operačního systému Windows. HTML/Iframe.B označuje generické detekce škodlivých iframe tagů vložených do HTML stránek, které přesměrovávají prohlížeč na specifickou URL adresu obsahující škodlivý software.


Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (červenec 2012)

Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (červenec 2012)

Hrozby v Evropě podle statistik Eset Live Grid (červenec 2012)

Hrozby v Evropě podle statistik Eset Live Grid (červenec 2012)

Zdroj: Eset software
Úvodní foto: © freshidea - Fotolia.com

Komentáře