Eset: aktuálním bezpečnostním hrozbám vede HTML/ScrInject.B

Žebříček statistik společnosti Eset vede již několik měsíců jedna hrozba. Čím jsou uživatele nejvíce ohroženi?Eset: aktuálním bezpečnostním hrozbám vede HTML/ScrInject.BI v dubnu pokračovala již pět měsíců trvající dominance hrozby HTML/ScrInject.B malwarovým statistikám založeným na Eset Live Grid, technologii na bázi cloudu pro vyhodnocování počítačových hrozeb, která využívá data o malware od uživatelů řešení Eset z celého světa.

V dubnu činil celosvětově podíl tohoto škodlivého kódu 6,75 % (6,95 % v Evropě). Na druhou pozici se posunul HTML/IFrame.B s globálním podílem 4,54 % (4,92% v Evropě).

Malware INF/Autorun, který donedávna statistikám dlouhodobě vévodil, je nyní na třetím místě s podílem 4,32 % ve světě (3,04 % v Evropě).

HTML/ScrInject.B je generická detekce webových HTML stránek obsahující falešný skript nebo iframe tag, který automaticky přesměruje uživatele ke stahování škodlivého kódu. HTML/Iframe.B označuje generické detekce škodlivých iframe tagů vložených do HTML stránek, které přesměrovávají prohlížeč na specifickou URL adresu obsahující škodlivý software. INF/Autorun představuje různé druhy malwaru využívajícího jako cestu k napadení počítače soubor autorun.inf. Tento soubor obsahuje příkaz k automatickému spuštění aplikace po připojení externího média (nejčastěji USB flash disku) k PC.


Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (duben 2012)

Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (duben 2012)

Hrozby v Evropě podle statistik Eset Live Grid (duben 2012)

Hrozby v Evropě podle statistik Eset Live Grid (duben 2012)
Zdroj: Eset softwareKomentáře