Eset: aktuální bezpečnostní hrozby za březen 2012

Podle březnových statistik společnosti Eset se mezi top 10 světových počítačových hrozeb dostali hned čtyři nováčci.Eset: aktuální bezpečnostní hrozby za březen 2012Pravidelným měsíčním statistikám malwaru, které připravuje výzkumný tým antivirové společnosti Eset, už čtvrtý měsíc v řadě dominuje, hrozba HTML/ScrInject.B. Zaznamenaný podíl rozšíření škodlivého kódu činil ve světě 5,60 % (6,20 % v Evropě). Na druhém místě figuruje s odstupem INF/Autorun s podílem 5,19 % (v Evropě třetí s 4,38 %). Třetí nejrozšířenější celosvětovou hrozbou byl HTML/Iframe s 3,95 % (v Evropě na druhém místě s 4,66 %).

HTML/ScrInject.B je detekce webových HTML stránek obsahující falešný script nebo iframe tag, který automaticky stahuje škodlivý kód. INF/Autorun představuje druh malwaru využívající k infikování počítače soubor autorun.inf automaticky spouštěný po připojení přenosného k PC. HTML/Iframe.B označuje škodlivý iframe tag vloženého na HTML stránku, která přesměruje prohlížeč na jinou URL adresu obsahující škodlivý software.

Tento měsíc se mezi 10 nejrozšířenějších hrozeb ve světě podle Esetu dostali čtyři nováčci - JS/Agend a JS/Iframe (oba s podílem více než 2 %) a dva trojany - Win32/Sirefef a JS/Redirector.

JS/Agent je název generické detekce různých druhů škodlivých JavaScriptů nalezených na nezabezpečených webových stránkách. JS/Iframe zase přesměrovává prohlížeč na určitou URL obsahující škodlivý software.

Trojský kůň Win32/Sirefef dokáže přesměrovat výsledky webových vyhledávačů na stránky obsahující adware a trojan JS/Redirector přesměrovává prohlížeč na určitou URL se škodlivým obsahem.


Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (březen 2012)

Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (březen 2012)

Hrozby v Evropě podle statistik Eset Live Grid (březen 2012)

Hrozby v Evropě podle statistik Eset Live Grid (březen 2012)

Zdroj: Eset


Statistiky jsou založeny na funkci Eset Live Grid, technologii na bázi cloudu pro vyhodnocování počítačových hrozeb, která využívá relevantní data o malwaru od uživatelů řešení Eset z celého světa.


Zdroj: EsetKomentáře