Eset: aktuální bezpečnostní hrozby (listopad 2011)

společnost Eset zveřejnila každoměsíční statistiky založené na funkci Live Grid – technologii pro vyhodnocování počítačových hrozeb založené na řešení typu cloud.Eset: aktuální bezpečnostní hrozby (listopad 2011) Již po několik minulých měsíců se pokaždé na předních místech statistik objevoval malware pro výměnná média pro ukládání dat a ani listopad nebyl výjimkou. Virus INF/Autorun byl první na celém světě: 4,38 % nakažených počítačů celkově a 3,66 % v Evropě.

INF/Autorun je souhrnné pojmenování, které označuje celou škálu malware využívajících soubor autorun.inf jako cestu k napadení počítače.

Šíření viru Win32/Conficker, který si jinak ve statistikách hrozeb drží stabilní pozici, mírně oslabilo – nyní se objevuje na pátém místě jak v celosvětovém (2,20 %), tak evropském (1,76 %) žebříčku.

Naopak Win32/Dorkbot je neustále na postupu: aktuálně se umístil na druhé příčce mezi celosvětovými hrozbami v listopadu, kdy se poměr nakažených počítačů oproti minulému měsíci mírně zvýšil (3,43 %). Tento malware se šíří přes výměnná média a obsahuje zadní vrátka („backdoor“), která umožňují ovládat jej pomocí vzdáleného přístupu.


 

Hrozby v Evropě podle statistik Eset Live Grid (listopad 2011)

Hrozby v Evropě

Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (listopad 2011)

Celosvětové hrozby podle statistik Eset Live Grid (listopad 2011)

Zdroj: EsetKomentáře