Ericsson a Microsoft vytvořily protokol pro vysokorychlostní mobilní připojení zařízení s Windows 8

Společnosti Ericsson a Microsoft vytvořily nový protokol, který zjednodušuje mobilní vysokorychlostní připojení notebooků a tabletů v operačním systému Windows 8.Ericsson a Microsoft vytvořily protokol pro vysokorychlostní mobilní připojení zařízení s Windows 8Protokol navržený společností Ericsson, který bude použit v systému Windows 8, podporuje nová generace mobilních vysokorychlostních modulů tohoto výrobce.

Výrobci, kteří se pro tento protokol rozhodnou, nebudou muset instalovat zvlášť ovladače pro vestavěné moduly k mobilnímu vysokorychlostnímu připojení ani instalovat správce připojení.

Ericsson na vývoji spolupracoval rovněž s firmami působícími v Silicon Valley jako například AMD, Intel, Nvidia nebo Texas Instruments.

Nový protokol byl předveden na několika reprezentativních zařízeních během konference Microsoft Build, která se konala ve dnech 13. - 16. 9. v Anaheimu v Kalifornii.

Zmiňovaný protokol budou podporovat všechny moduly Ericssonu, počínaje modelem F5321gw, H5321gw a C5621gw. Následovat budou podle výrobce i další, a to ve chvíli, kdy bude operační systém Windows 8 uveden na trh.

Zdroj: EricssonKomentáře