Epicor Software kupuje společnost Solarsoft Business Systems

Společnost Epicor Software oznámila akvizici firmy Solarsoft Business Systems. Chce tak rozšířit a zkvalitnit své portfolio a upevnit svou pozici na trhu. Jak konkrétně?

Epicor Software kupuje společnost Solarsoft Business SystemsEpicor Software kupuje společnost Solarsoft Business SystemsSpolečnost Epicor Software, dodavatel softwarových řešení pro řízení podnikových procesů pro organizace ze sektoru výroby, distribuce, prodeje a služeb, oznámila akvizici firmy Solarsoft Business Systems. Ta se specializuje na systémy pro plánování podnikových zdrojů (ERP) pro středně velké  firmy. Rovněž dodává řídicí systémy pro výrobu a distribuci.

Epicor Software kupuje firmu Solarsoft Business Systems od investiční společnosti Marlin Equity Partners. Finanční detaily transakce nebyly zveřejněny, dokončena by měla být přibližně do konce letošního října.

Epicor Software si od akvizice slibuje, že rozšíří a upevní jeho pozici mezi dodavateli komplexních (end-to-end) podnikových řešení pro diskrétní výrobu i distribuci a řešení pro řízení velkoobchodního prodeje v klíčových vertikálních oborech včetně stavebních materiálů, automobilového a obalového průmyslu.

Akvizice má přinést nové obchodní příležitosti v dalších oborech

Epicor Software očekává, že díky akvizici bude moci rozšířit a zkvalitnit své produktové portfolia. Rovněž doufá v možnost vstupu na nové trhy a nové obchodní příležitost: zejména pro oblasti výrobních informačních systémů, procesní výrobu a automobilový a obalový průmysl

Produkty společnosti Solarsoft a její know-how mají podle firmy Epicor Software urychlit její vlastní iniciativy ve vysoce regulovaných oborech jako je potravinářský průmysl a výroba nápojů nebo farmacie a zdravotní péče.

Společnost Solarsoft může navíc nabídnout zkušenosti a zdroje pro podporu ERP řešení založeného na technologiích cloudu, poskytuje software v podobě služby (SaaS), hosting i řízené služby,“ uvedla k akvizici společnost Epicor Software v tiskové zprávě.

Solarsoft: 2 000 zákazníků a roční příjmy cca 90 milionů dolarů

Společnost Solarsoft Business Systems dosud poskytuje software a služby pro podniky ze sektoru výroby, distribuce a velkoobchodu. Působí v Severní Americe, Evropě i Asii. Zaměstnává více než 400 pracovníků.

Podle společnosti Epicor Software má přibližně 2 000 zákazníků např. z oblasti automobilového průmyslu, obalového průmyslu, věd o živé přírodě, potravinářství, elektroniky a stavebních materiálů. Její roční příjmy se mají pohybovat okolo 90 milionů amerických dolarů.

Zdroj: Epicor Software
Úvodní foto: Epicor, Solarsoft

Komentáře