Epicor: 85 % českých firem plánuje redukovat náklady a zvýšit efektivitu s ERP

Dodavatel softwarových řešení Epicor Software Corporation zveřejnil výsledku výzkumu ohledně ERP systémů. Jak vidí ERP dotazované firmy?

Epicor: 85 % českých firem plánuje redukovat náklady a zvýšit efektivitu s ERPZ průzkumu vyplívá, že 85 % respondentů plánuje v průběhu následujících dvou let redukovat náklady a zvyšovat efektivitu firmy, zatímco pouze 15 oslovených společností má v plánu uvádět nové produkty a expandovatZ průzkumu vypýlvá, že 85 % respondentů plánuje v průběhu následujících dvou let redukovat náklady a zvyšovat efektivitu firmy, zatímco pouze 15 % oslovených společností má v plánu uvádět nové produkty a expandovat.

Výsledky ukazují, že 80 % oslovených firem zlepšilo díky nasazení ERP systému přehled o chodu a řízení organizace, 10 % nejvíce oceňuje snížení nákladů a zvýšení efektivity a zbylí respondenti získali díky ERP vyšší akceschopnost, adaptibilitu a konkurenceschopnost firmy.

Firmy podle průzkumu nejvíce u ERP oceňují dostupnost informací na jednom místě, zkrácení času na získání potřebných údajů a celkovou redukci nákladů na administrativu. Téměř třetina respondentů naopak není u svého ERP systému spokojena s oblastí reportingu a tvorbou výkazů.

Funkcionalita a cena rozhodují

Jako nejdůležitější vlastnost ERP systému vidí 40 % oslovených firem schopnost jednoduché intergrace s dalšími systémy a dostatečnou výkonnost a rychlost. Třetina respondentů vidí jako nejdůležitější prvek oborovou funkcionalitu a rozumné náklady při úpravě systému na míru.

Nejpodstatnější je při výběru řešení pro 80 % oslovených firem funkcionalita a cena řešení. K dalším důležitým aspektům, podle kterých firmy ERP systémy vybírají, patří snadná použitelnost, doporučení a reference. Nejmenší důležitost přikládají respondenti technologické platformě.

Průzkumu se účastnilo 36 vedoucích pracovníku menších a středních firem působících v České republice v oboru telekomunikace, služeb, obchodu, logistiky, výroby nebo potravinářského průmyslu.

Zdroj: Epicor
Titulní foto: © Nmedia - Fotolia.com
Úvodní foto: © Nmedia - Fotolia.com

Komentáře