Dell se svým softwarem míří na středně velké firmy

Dell představil plány s akvírovanými společnostmi Quest, Boomi a dalšími. Chce prorazit mezi firmami v tzv. midmarketu.

Dell se svým softwarem míří na středně velké firmyDell se svým softwarem míří na středně velké firmySpolečnost Dell předložila plán, který počítá s dramatickým růstem softwarového byznysu zacílením na středně velké společnosti, které jsou podle ní nedostatečně obslouženy konkurenty – IBM, HP a Oracle.

Výrobce chce oslovit čtyři klíčové oblasti: bezpečnost, system management, business intelligence a aplikace, uvedl John Swainson, bývalý CEO firmy CA, kterého Dell najal v únoru, aby vedl nově zformovanou divizi softwaru.

Dell očekává, že se pro něj bezpečnost v následujících několika letech stane „miliardovým byznysem,“ uvedl Swainson reportérům u kulatého stolu v San Franciscu minulý čtvrtek. Správa systémů bude miliardovým byznysem v krátkém období, dodal.

V současné době generuje softwarový byznysu Dellu sotva 1,4 miliardy dolarů, uvedl Swainson, přičemž zdůraznil významný růst v nadcházejících letech.

Nějaký čas však zabere zavedení strategie. Základem je akvizice Quest Software za 2,4 miliardy dolarů. Quest prodává řadu nástrojů pro system management a Dell je chce využít napříč svými produkty v oblastech, jako jsou správa úložišť a bezpečnost.

Integrace produktů Quest do spolčečnosti je podle Swainsona záležitost na 24 až 36 měsíců, na druhou stranu uvedl, že akvizice bude mít okamžité přínosy.

Středně velké firmy chtějí funkcionalitou velkých

Dell předpokládá, že středně velké společnosti, resp. firmy od 200 do 2 500 zaměstnanců, chtějí podobné funkcionality, jako mají velké podniky v oblastech zabezpečení sítě a business intelligence, přičemž vašk potřebují produkty, které je jednodušší nasadit a používat.

Proto výrobce chystá kombinaci hardwaru a softwaru do předkonfigurovaných systémů, které lze snáze instalovat, spravovat a podporovat prostřednictvím externích služeb. Příkladem je zařízení Quickstart Data Warehouse Appliance, které kombinuje servery Dell se integračním softwarem Boomi a databází Microsoft SQL Server.

Přeměna Dellu z výrobce PC na výrobce řešení není snadná. Musí vyškolit své obchodní zástupce a partnery, aby dokázali komplexnější systémy prodávat.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře