Dell oznámil akvizici Clerity

Tento týden druhá oznámená akvizice společnosti Dell přinese technologii pro modernizaci a re-hostování aplikací pro mainframy.

Dell oznámil akvizici ClerityDell oznámil akvizici ClerityDell oznámil, že koupil výrobce řešení pro modernizaci aplikací, společnosti Clerity Solutions. Akvizice, jejíž podrobnosti nebyly zveřejněny, přinese Dellu technologii pro převádění aplikací běžících na starších mainframových systémech na novější architektury včetně cloudu.

Nástroje Clerity automatizují migraci tzv. legacy aplikací na nové systémy, snožují množství re-testování a školení obsluhy, uvádí Dell v oznámení.

Společnost se sídlem v Chicagu zaměstnává 70 pracovníků a stane se součástí divize služeb. Konkurenty Clerity jsou například Micro Focus nebo CA Technologies.

Právě bývalého výkonného ředitele CA Technologies, Johna Swainsona, Dell letos postavil do čela nové softwarové divize. Pozorovatelé očekávali, že Swainson bude provádět řadu akvizic, které mu pomohou postavit nový byznys podobný tomu v CA se zaměřením na správu systémů a cloudové služby.

Swainson jasně vidí příležitost na trhu modernizace mainframů, uvedl Ray Wang, analytik Constallation Research.

Jedná se o druhou akvizici v oblasti podnikového softwaru za poslední týden. Před několika dny Dell oznámil akvizici Wyse Technology, výrobce softwaru a hardwaru pro tenké klienty.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze.