Dell kupuje výrobce bezpečnostních řešení SonicWall

Dell oznámil akvizici společnosti SonicWall, výrobce specializovaného na firewally, bezpečnost sítě a anti-spamové systémy.

Dell kupuje výrobce bezpečnostních řešení SonicWallDell kupuje výrobce bezpečnostních řešení SonicWallPředstavenstva společností Dell a SonicWall již akvizici odsouhlasily. Nezveřejnily však částku, za kterou byla firma SonicWall koupena. Transakce by měla být dokončena během následujících 60 dní.

Dell si nákupem rozšíří a prohloubí podnikové portfolio bezpečnostních řešení o firewally, UTM, zabezpečený vzdálený přístup, zabezpečený e-mail či řešení pro zálohu a obnovení. Získá také více než 130 registrovaných a schvalovaných patentů.

V partnerském programu SonicWall je zapojeno na 15 000 resellerů. Dell plánuje tento program integrovat do PartnerDirectu, po dokončení akvizice budou partneři obou firem moci nabízet portfolio Dellu i SonicWallu.

SonicWall obsluhuje na 300 000 klientů v 50 zemích. Všech 950 zaměstnanců firmy sídlících v San Jose, Kalifornii, se připojí k Dellu, jež slíbil další investice do společnosti.

V oblasti bezpečnostních řešení Dell nabízí své portfolio pod značkou SecureWorks, stejně tak nabídku dříve rozšířil o správu zranitelností a záplat od KACE.

Distributorem značky SonicWall je v České republice společnost Comguard, o výsledné konsolidaci distribučního kanálu vás budeme informovat.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld
Komentáře