Dell kupuje Gale Technologies, dodavatele automatizačního softwaru

Dell plánuje využít software společnosti Gale pro posílení svých balíčků konvergované infrastruktury.

Dell kupuje Gale Technologies, dodavatele automatizačního softwaruDell kupuje Gale Technologies, dodavatele automatizačního softwaru Dell koupil výrobce softwaru pro automatizaci infrastruktury, společnost Gale Technologies. Její produkty plánuje zahrnout do nově vytvořené divize Enteprise Systems and Solutions. Podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

Akvizice by měla Dellu pomoci nabízet komplexnější konvergovanou infrastrukturu, která kombinuje servery, storage, software a síťové zařízení do jednoho integrovaného balíku. Nová divize podnikových systémů a řešení se pak zaměří na jejich poskytování.

Software Gale Technologies pomáhá administrátorům automatizovat rutinní úkoly nasazení, jako je nastavení serveru napříč heterogenními prostředími. Díky použití šablon a dalších nástrojů je software vhodný pro skombinování fyzických a privátních cloudových služeb do jednoho prostředí správy.

Dell zahrne technologie Gale do svého Active System Managera – nástroje pro konfiguraci a správu. Řešení zákazníkům umožní spravovat jak vlastní (in-house) zdroje, tak nasazení privátního cloudu s použitím VMware vSphere nebo Microsoft Hyper-V.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Dell, Gale Technologies

Komentáře