Dell chystá akvizici Make Technologies

Dell oznámil třetí akvizici v posledním měsíci. Chystá se koupit firmu specializující se na obnovu zastaralých IT systémů v organizacích.

Dell chystá akvizici Make TechnologiesDell chystá akvizici Make TechnologiesMake Technologies se zaměřuje na snižování nákladů ve společnostech, které používají staré business-critical systémy, a provozují je i přesto, že již existují novější aplikace či výpočetní systémy, jež dokáží řešit problémy lépe a levněji.

Make Technologies migruje legacy systémy do cloudové infrastruktury nebo na jiné otevřené, standardizované platformy.

Dell se chystá společnost akvírovat, aby získal rychlý, spolehlivější a nákladově efektivnější způsob pro re-engineering aplikací, uvedl výrobce. Make Technologies poskytují nástroje pro automatizovanou migraci kódu a aplikací na moderní architektury.

Podmínky dohody o nákupu Make Technologies, jež sídlí ve Vencouveru, nebyly zveřejněny. Přibližně sto zaměstnanců společnosti přejde pod tým Dell Services. Transakce by měla být uzavřena ve druhém fiskálním čtvrtletí Dellu.

Dell přibližně před týdnem oznámil připravovanou akvizici Wyse Technology, výrobce softwaru a hardwaru pro tenké klienty, a následně ohlásil nákup Clerity Solutions pro modernizaci aplikací. Výrobce plánuje propojit Make Technologies a Clerity v rámci existujících Dell Services, jež zahrnují aplikační služby, konzultace v IT a podnikových procesech.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře