Dell akvíruje AppAssure, výrobce softwaru pro zálohování

Společnost Dell oznámila nákup výrobce zálohovacího softwaru AppAssure, zřejmě spouští očekávanou šňůru akvizic v oblasti softwaru.

Dell akvíruje AppAssure, výrobce softwaru pro zálohováníDell akvíruje AppAssure, výrobce softwaru pro zálohováníVýrobce zálohovacího softwaru AppAssure, je, zdá se, první z řady akvizic, které lze očekávat od ředitele softwarové divize společnosti Dell Johna Swainsona. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

Analytici předpovídali, že Swainson, bývalý CEO firmy CA Technologies a člen výkonného vedení IBM, postaví softwarové portfolio Dellu se zaměřením na system management a cloudové služby.

Technologie AppAssure poskytuje zálohování a obnovu napříč virtuálními, fyzickými a cloudovými prostředími.

Zahrnuje podporu pro virtualizaci od VMware i Microsoft Hyper-V , ale také produkty pro Microsoft Exchange, SharePoint, SQL Server a Windows desktopy. Konkurenční řešení nabízí například Axcient či Veeam.

Z praktického pohledu AppAssure umožňuje zákazníkům Dellu hladce přesouvat a replikovat data napříč existujícími platformami – z polí EqualLogic ve vzdálené pobočce do pole Compellent v oblasti obnovy dat,“ uvedl v tiskovém prohlášení Brad Anderson, prezident Dell Enteprise solutions group.

AppAssure se sídlem v Restonu ve Virginii, má přibližně 230 zaměstnanců, kteří ve firmě podle Dellu zůstanou.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře