Compuware představil on-line test pro srovnání výkonu webu s IPv6

Výrobce softwarových řešení, Compuware, nabízí bezplatný on-line nástroj, prostřednictvím kterého si můžete otestovat výkon svých či klientových webových aplikací před přechodem na IPv6.Compuware představil on-line test pro srovnání výkonu webu s IPv6Společnost Compuware nedávno spustila bezplatný nástroj pro testování výkonu webových stránek s protokolem IPv6. On-line test umožňuje srovnat rychlost webových aplikací při použití IPv4 a IPv6.

Datově orientovaný protokol IPv4, který se používá v sítích s přenosem paketů bez garance jejich doručení či zachování pořadí, bude postupně nahrazen novější verzí IPv6 mimo jiné kvůli vyčerpání IP adres protokolu 4. verze.

Podle prohlášení společnosti Compuware by s přechodem firem z IPv4 na IPv6 a s vyčerpáním IPv4 v roce 2011 mělo odvětví zajistit, že výkon aplikací nastavených na IPv6 splní požadavky a očekávání zákazníků.

Stačí zadat URL

Po vyplnění URL adres dvou webových stránek test vytvoří chronologicky uspořádaný pruhový diagram, který srovná dobu odezvy každého webu a vytvoří screenshot obou stránek v prohlížeči. Jednoduše tak zjistíte, kolik času zabralo stažení jednotlivých objektů, stylů a skriptů stránky.

Technologický ředitel obchodní jednotky APM společnosti Compuware, Steve Tack, v tiskovém oznámení uvedl, že se jedná o první IPv6 testovací nástroj na trhu.

Rychlý test poskytuje jednoduchý způsob jak změřit dobu odezvy, se kterou uživatel přijde do styku , pokud použije některý z těchto protokolů. Zároveň pomáhá organizacím zajistit hladký a úspěšný přechod na IPv6,“ dodal.

Nástroj můžete vyzkoušet na webu Gomez IPv6 Website Performance Comparison Test.

Zdroj: Compuware, ChannelWorldKomentáře