Citrix Systems s novou cenovou politikou pro NetScaler

Citrix Systems oznámil nový cenový model „Pay-as-You-Grow“ (Plaťte podle svého růstu) pro svoji řadu produktů Citrix NetScaler, která slouží pro urychlení aplikací, vyrovnávání zátěže sítě a zabezpečení webu.Nově zavedené flexibilní stanovení ceny se vztahuje jak na hardwarová zařízení NetScaler MPX, tak na nová softwarová virtuální zařízení NetScaler VPX. „Většina síťových systémů potřebuje pro rozšíření své kapacity a funkčnosti nákladnou výměnu hardwaru, což často nutí zákazníky, aby síť předimenzovali a platili za víc, než v daném okamžiku potřebují,“ píše se v oznámení Citrixu. Nový cenový model „Pay-as-You-Grow“ podle výrobce tuto závislost ruší a umožňuje zákazníkům, aby kupovali jen to, co dnes potřebují, s vědomím, že mohou svoji síť v případě potřeby kdykoli snadno vylepšit pouhým nákupem softwarové licence.

Flexibilní stanovení ceny se vztahuje jak na hardwarová zařízení NetScaler MPX, tak na nová softwarová virtuální zařízení NetScaler VPX. Namísto rozhodování o nákupu na základě nepříliš spolehlivých prognóz nárůstu síťového provozu si tak mohou vaši zákazníci s NetScalerem koupit síťové řešení, které odpovídá jejich požadavkům na výkon a kapacitu pro nejbližší období, a přitom mít možnost svoji síť v budoucnu vylepšit bez nákladné výměny hardwaru.

„Zákazníci, jejichž rozpočet na IT zůstává vzhledem k dnešní makroekonomické nejistotě dost přiškrcený, vítají každý směr vývoje, který jim zajistí lepší ochranu investic,“ uvedla Cindy Borovick z analytické společnosti IDC a doplnila: „Odblokování síťového výkonu prostřednictvím licenčních upgradů přináší výhodu, které byla dosud vyhrazena softwarovým produktům, a aplikuje ji na strategickou část síťového trhu.“

Cena a dostupnost

Jak uvádí výrobce, nová licenční flexibilita dělá z NetScaleru ideální doplněk virtualizace serverů a umožňuje uživatelům škálovat celkovou kapacitu datového centra efektivním způsobem. Nový cenový systém je také velmi vhodný pro prostředí cloud computingu.

Cenový model Pay-as-You-Grow je možné využívat od 18. 11. 2009 pro všechna virtuální zařízení NetScaler VPX a také pro hardwarová zařízení NetScaler MPX 7500, MPX 9500, MPX 10500 a MPX 12500. Zákazníci mohou zakoupit upgradovací licence prostřednictvím libovolného autorizovaného obchodního zástupce se statutem Citrix Solution Advisor. Vy můžete nakupovat prostřednictvím autorizovaného distributora v ČR a SR, kterým je společnost Soft-Tronik. Více informací o produktu NetScaler najdete na webové prezentaci společnosti Citrix.Komentáře