Citrix posílil ve virtualizaci nákupem RingCube

Společnost Citrix Systems oznámila uzavření akvizice RingCube, výrobce technologie zaměřené na uživatelskou personalizaci virtuálních desktopů.Citrix posílil ve virtualizaci nákupem RingCubePodle prohlášení společnosti Citrix technologie od RingCube urychluje implementaci desktopové virtualizace využitím výhod a možností uživatelské personalizace a centralizovaným IT managementem.

Kombinace technologií RingCube a technologií určených pro virtualizaci desktopů umožňuje IT managementu, aby přidělil každému uživateli osobní virtuální desktop.

Řešenípodle Citrixu snižuje náklady na kapacitu paměti a zjednodušuje přesun z fyzického desktopu na virtuální.

Technologie RingCube vytváří osobních vDisky pro každého zaměstnance, které obsahují pouze aplikace, data a nastavení, které daný uživatel potřebuje. Všechny operační obrazy společné pro všechny uživatele, jsou nastavené a uložené v datovém centru, uvedla společnost.

„Celkově to usnadňuje migraci pro desktopové administrátory, kteří mají jistotu, že všichni uživatelé budou mít k dispozici stejné aplikace a současně bude mít management stejné řídící a ovládací nástroje,“ dodal Citrix v tiskovém oznámení.

Produktová nabídka RingCube je dodávaná s plnou podporou pro Citrix XenDesktop 5 a Citrix uvedl, že bude i nadále pokračovat v podpoře pro již existující zákazníky. Detaily akvizice nebyly zveřejněny.

Zdroj: CitrixKomentáře