Citrix kupuje Bytemobile, chystá se na trh mobilních dat a videa

Citrix oznámil podepsání dohody k akvizici privátně vlastněné společnosti Bytemobile, poskytovatele datových a video optimalizačních řešení pro mobilní síťové operátory.

Citrix kupuje Bytemobile, chystá se na trh mobilních dat a videaCitrix kupuje Bytemobile, chystá se na trh mobilních dat a videa Citrix chce akvizicí Bytemobile vstoupit do rostoucího odvětví telekomunikací a podpořit strategii mobilního pracovního stylu a cloudových služeb. Získá tak podporu v  infrastruktuře více než 130 mobilních operátorů v 60 zemích na celém světě.

Dohoda byla schválena představenstvy obou společností a předpokládá se, že bude dokončena v průběhu třetího čtvrtletí roku 2012. Smluvní podmínky nebyly zveřejněny.

Spojenými silami chce Citrix a Bytemobile nabídnout operátorům kombinované řešení, které jim má pomoci řídit exponenciální růst provozu mobilní sítě. Kromě optimalizace mobilních dat a provozu videa umožňuje řešení Bytemobile mobilním operátorům rozlišovat plány datových služeb založených na různých faktorech.

Akvizice staví na partnerství oznámeném počátkem letošního roku, které kombinuje technologii Bytemobile Smart Capacity s řadou cloudových síťových řešení Citrix NetScaler.

S dokončením akvizice vytvoří Bytemobile nový tým Service Provider Platforms, jenž bude součástí produktové skupiny Citrix Cloud Networking. Bytemobile bude pokračovat jako nezávislá produktová skupina v rámci Citrix cloud networking group.

Zákazníci Bytemobile dnes obsluhují více než 2 miliardy odběratelů a zpracovávají provoz více než 20 petabajtů dat na zákaznických sítích každý den. Bytemobile se sídlem v Santa Clara má přibližně 300 zaměstnanců včetně produktových, prodejních i servisních týmů na celém světě.

Zdroj: Citrix
Komentáře