Citrix koupil softwarového výrobce Cloud.com

Výrobce virtualizačních řešení Citrix se rozhodl naplno vstoupit na trh cloudových řešení a akvíroval Cloud.com. Jaké jsou detaily?

Citrix koupil softwarového výrobce Cloud.comVýrobce virtualizačních řešení Citrix se rozhodl naplno vstoupit na trh cloudových řešení a akvíroval Cloud.comCitrix si nechce nechat ujít příležitosti na trhu cloudových řešení. V úterý oznámil akvizici výrobce open-source softwaru pro cloudové systémy Cloud.com. Cena transkace zatím nebyla zveřejněna.

Firma Cloud.com, známá také jako VMOps, nabízí balík aplikací zvaný CloudStack. Ten je určen pro poskytovatele cloudových služeb, kteří na něm mohou postavit nabídku svých IaaS (instrastruktur jako služby) pro zákazníky. Citrix i nadále plánuje pokračovat ve vývoji a zlepšovat možnost tvorby rozsáhlých veřejných a privátních cloudů.

Jedním z našich cílů je umožnit zákazníkům vytvářet vlastní škálovatelnou infrastrukturu stejnou cestou, jakou byly vybudovány největší cloudová centra na světě,“ uvedl Sameer Dholakia, viceprezident Citrixu pro rozvoj trhu.

CloudStack bude nadále podporovat různé hypervizory

Balík CloudStack nyní podporuje hypervizory Citrix Xenserver, KVM, Microsoft Hyper-V a VMware vSphere. Zakladatel firmy Cloud.com a v současné době produktový viceprezident Citrixu, Peder Ulander, tvrdí, že i po akvizici zůstane CloudStack nadále neutrální s podporou všech jmenovaných hypervizorů.

Mezi zákazníky firmy Cloud.com patří například firmy Nokia, GoDaddy a Zynga, tvůrce populárních her série Farmwille pro sociální síť Facebook. „Někteří z našich zákazníků provozují ve svých cloudech až tisíce serverů,“ doplňuje Ulander.

Citrix také nedávno otevřel novou divizi Cloud Platforms Product Group, která se má zaměřovat na rozvíjející se trh cloudových řešení. Ředitelem nového oddělení se stal Sameer Dholakia, bývalý CEO výrobce virtualizačních řešení VMLogix, kterého Citrix akvíroval minulý rok.

Citrixu se na poli cloudových služeb daří. Analytická firma IDC nedávno označila Citrix jako lídra v segmentu virtualizovaných desktopů.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře