Citrix koupil ShareFile kvůli nástrojům pro sdílení dat v cloudu

Společnost Citrix oznámila, že dokončila akvizici ShareFile, výrobce nástrojů pro bezpečné ukládání dat v cloudu, sdílení a spolupráci.

Citrix koupil ShareFile kvůli nástrojům pro sdílení dat v clouduCitrix koupil ShareFile kvůli nástrojům pro sdílení dat v clouduFileshare bude kooperovat s Citrixem při vytváření platformy tzv. „Follow-Me-Data“. Prostřednictvím akvizice ShareFile přidává Citrix do svého portfolio produkty, které podnikovým zákazníkům umožní přistupovat ke svým dokumentům kdekoliv, sdílet je v několika různých zařízeních a spolupracovat s kolegy. Podrobnosti o podmínkách akvizice nebyly zveřejněny.

Produkty ShareFile mají firmám usnadňovat bezpečné ukládání, synchronizaci i sdílení dokumentů a souborů, a to jak vně společnosti, tak i uvnitř mezispolupracovníky.

Centralizované ShareFile úložiště pracující na bázi cloudu dále uživatelům dovoluje sdílet data mezi několika zařízeními a přistupovat k nim z libovolného místa.

Jesse Lispon, CEO společnosti ShareFile, se stane viceprezidentem a generálním manažerem nové skupiny Data Sharing product v rámci společnosti Citrix. Tato skupina bude zodpovědná za produktovou řadu ShareFile a rozvoj strategie “follow-me-data” ve společnosti Citrix.

Co znamená follow-me-data?

Jedná se o vysoce strategickou akvizici, která Citrixu umožní doručovat všechny tři komponenty nezbytné pro vytváření osobního cloudu – spolupráci, aplikace a data – a to s úžasnou dostupností a produktivitou na libovolném zařízení. Naše strategie ve stylu „follow-me-data“ znamená, že data budou sdílena jak mezi lidmi, tak i mezi aplikacemi a v neposlední řadě rovněž mezi zařízeními. Spolu s tím, jak budou zákazníci a naši partneři stavět na této platformě, budou schopni přidávat služby na bázi „follow-me-data“ do svého softwaru, využívat data, která zde ukládají jiné aplikace, a okamžitě využívat veškerý management, mobilitu a škálovatelnost obsaženou pod službami ShareFile,“ uvedl v tiskovém oznámení Mark Templeton, prezident a výkonný ředitel společnosti Citrix Systems.

Zdroj: CitrixKomentáře