Citrix investuje do společnosti řídící cloudové služby

Citrix Systems, výrobce virtualizačních řešení, uskutečnil první investici v rámci Citrix Startup Accelerator. Jaký projekt se rozhodl podpořit?Citrix investuje do společnosti řídící cloudové službySpolečnosti Citrix Systems investovala do společnosti Primadesk, která vyvíjí bezplatnou on-line aplikaci pro sledování obsahu v různých cloudových službách. Výrobce virtualizačních řešení založil tzv. Citrix Startup Accelerator v loňském prosinci se záměrem podporovat projekty s potenciálem, a Primadesk je tak jeho první investicí. Objem zaplacené částky nebyl zveřejněn.

Společnost Primadesk byla založena v roce 2009. Výrobce předvede beta verzi své aplikace v průběhu týdne na konferenci Demo Spring 2011. Aplikace umožní uživatelům vyhledávat, řídit a zálohovat různé služby v cloudu z jednoho centrálního rozhraní. Její použití bude nezávislé na platformě a zařízení.

Uživatelé budou moci například prohlížet, odesílat a vyhledávat zprávy různých e-mailových služeb a sociálních sítí. Aplikace Primadesk má také uživatelům umožnit přetáhnout obsah (dokumenty, e-maily, fotografie) z jedné služby do druhé včetně kopírování dokumentů mezi službami Google Docs a Dropbox nebo Picasa a Facebook.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře