Citrix investuje do CumuLogic, platformy jako služby

Citrix systems investoval do startupu PaaS (platformy jako služby) CumuLogic s cílem pokrýt požadavky podniků na nové typy aplikací speciálně navržených na běh v cloudu.

Citrix investuje do CumuLogic, platformy jako službyCitrix investuje do CumuLogic, platformu jako službuInvestici do společnosti CumuLogic provedl Citrix Startup Accelerator, který investuje do startupů v rané fázi. Výrobce nezveřejnil objem investovaných prostředků.

Citrix zaujala schopnost společnosti „propojit tradiční datová centra a cloudy na úrovni aplikací.“

Nabídka PaaS je prostřední vrstvou cloudového softwarového balíku. Nachází se mezi systémovou infrastrukturou (operační systémy, sítě, virtualizace a úložiště) a aplikačním softwarem.

Platforma CumuLogiku umožňuje podnikům nasazovat a spravovat jakýkoliv typ Java aplikace, ať už mobilní, webovou nebo podnikovou, v privátním, veřejném nebo hybridním cloudu, jak společnost uvádí na svém webu.

CumuLogic svou technologii představuje jako platformu správy cloudových aplikací. Zahrnuje funkce jako automatické škálování, monitoring a měření. Umožňuje podnikům sledovat využití aplikací tak, aby je mohly správně účtovat jednotlivým oddělením.

Plaforma nevyžaduje proprietární kit nebo framework pro vývoj softwaru, takže si vývojáři mohou vybrat takové prostředí, jaké jim vyhovuje (např. Eclipse či NetBeans).

Podporuje také několik vrstev cloudů a virtualizovaných prostřední včetně CloudStacku, Eucalyptu, OpenStacku a VMware vSphere v privátních cloudech a Amazon EC2 a HP Cloud Services ve veřejných cloudech.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Citrix, CumuLogic

Komentáře