Cisco mění licenční model pro platformu jednotné komunikace

Cisco chce změnit licenční model pro Unified Communications Release 9.0, aby jej udělalo pružnějším.

Cisco mění licenční model pro platformu jednotné komunikaceCisco mění licenční model pro platformu jednotné komunikaceCisco Systems mění možnosti licencování pro UC Release 9.0 s cílem zjednodušit samotný proces a použití různých klientských zařízení, uvedla společnost.

Výrobce ruší požadavek, že licence UC musí být spojena s pořízením IP telefonů Cisco, a místo toho nastavuje tzv. „software only“ (pouze softwarové) licencování.

To má zákazníkům umožnit použití telefonní platformy Cisco přes další zařízení, jako jsou počítače, tablety a smartphony.

Chceme do středu licenčního modelu postavit uživatele, ne zařízení, jako tomu bylo doposud,“ uvedl Roberto De La Mora, senior director Cisco UC. Do každého prodeje UC nově Cisco zahrnuje také aplikaci Enterprise Licensing Manager (ELM), která byla navržena, aby zákazníkovi zjednodušila monitoring a změny licencí UC.

Cisco dále konsolidovalo své bundly UC z osmi na tři, přičemž do každého balíku přidalo více nástrojů pro spolupráci. De La Mora dále uvedl, že společnost bude nadále prodávat balíčková řešení na míru zákazníkům, kteří jim dávají přednost. „Pružnost nákupu a-la-carte stále existuje,“ dodal.

První náznaky o změnách licencování Cisco podalo již koncem června a začátkem července 2012.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Cisco

Komentáře