Cisco kupuje NDS za 5 miliard dolarů

Cisco oznámilo akvizici skupiny NDS, dodavatele video softwaru a systému pro zabezpečení obsahu pro poskytovatele služeb a společnosti působící v médiích.Cisco kupuje NDS za 5 miliard dolarůAkvizice NDS za 5 miliard dolarů je největším nákupem společnosti Cisco od odkoupení lídra ve videokonferencích, firmy Tandberg, v roce 2009. Představenstva obou společností akvizici odsouhlasila.

NDS využívá kombinaci softwarové platformy a služeb pro vytvoření nabídky pro poskytovatele služeb v oblasti videa, která umožňuje uživatelům sledovat, vyhledávat a procházet digitální obsah z jakéhokoliv zařízení kdykoliv a kdekoliv.

Cisco uvedlo, že mu tato řešení doplní a zrychlí dodávku platformy Videoscape, která dovoluje poskytovatelům a mediálním firmám dodávat zábavný obsah. Prostřednictvím NDS chce výrobce také více proniknout na rozvíjející se trhy, jako jsou Čína a Indie.

Akvizice by měla být dokončena během druhé poloviny roku 2012 v závislosti na schválení regulatorními přady. NDS má přibližně 5 000 zaměstnanců ve Velké Británíii, Izraeli, Francii, Indii a Číně. Společnost bude připojena ke skupiny Cisco Service Provider Video Technology, kterou vede Jesper Andersen.

Výkonný ředitel NDS, Abe Peled, bude jmenován senior viceprezidentem a ředitelem strategie skupiny videa a spolupráce v rámci společnosti Cisco.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře