Chystá Microsoft ukončení prodeje Windows 7 Family Packu? - aktualizováno

Podle e-tailové společnosti Amazon Microsoft ukončí tento týden prodej tří-licenčního balení Windows 7 Family Pack. Upozorněte zákazníky, že mají poslední šanci využít této nabídky.Chystá Microsoft ukončení prodeje Windows 7 Family Packu?Family Pack umožňuje zákazníkům upgrade z Windows XP nebo Vista na Windows 7 Home Premium na třech počítačích. Když Microsoft uvedl v září nabídku za 150 dolarů na trh (cca 3 990 Kč vč. DPH v ČR), upozornil, že bude k dispozici pouze po omezený čas, který však nebyl blíže specifikován.

Webové stránky Amazonu pro Family Pack obsahují informaci, že produkt bude dostupný k zakoupení do 31. 12. nebo do vyprodání zásob.

Pokud by datum Amazonu skutečně odpovídalo ukončení prodeje, Microsoft by držel Family Pack na trhu po téměř 13 týdnů. To je více než dvakrát tak dlouho než v roce 2009, kdy společnost ukončila prodej po cca 6 týdnech.

Loni se zákazníkům nelíbilo, když Microsoft a tím pádem i retail stáhli produkt z prodeje bez upozornění. Nespokojenost zákazníků se projevila i na pár blozích, kde si pisatelé na tento krok stěžovali.

Je pětina trhu dost?

Podle webových statistik společnosti Net Applications má Windows 7 na celém světě 19,7 % podíl, což znamená nárůst o 1,4 procentního bodu od října. Poslední on-line statistiky společnosti Gemius ukazují 20,1% podíl Windows 7 na českém trhu a 21,1% podíl na slovenském trhu.

Microsoft zatím oficiálně neohlásil konec prodeje Family Packu na konec tohoto roku. V pátek ještě stále nabízel výhodný balík prostřednictvím svého e-shopu.

Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client, ChannelWorldu prozradil: „V České republice se v tuto chvíli doprodávají skladové zásoby, následně nezvažujeme další dodávky do ČR.

Zdroj: IDG News Service, Amazon, Gemius SA, gemiusTraffic, ChannelWorldKomentáře