Čeští IT specialisté mají nedostatky ve znalostech virtualizace, tvrdí Kaspersky

Ačkoli téměř tři čtvrtiny firem v ČR využívají virtuální prostředí pro své klíčové aplikace, nebo jej brzy hodlají zavést, přibližně stejné množství IT odborník u nás disponuje poměrně malými znalostmi virtualizačních technologií,uvádí průzkum agentury O+K Research pro Kaspersky Lab.

Čeští IT specialisté mají nedostatky ve znalostech virtualizace, tvrdí KasperskyČeští IT specialisté mají nedostatky ve znalostech virtualizace, tvrdí KasperskyKdyž se výzkumníci agentury O+K Reserach zeptali českých expertů na míru zkušeností a znalostí s virtuálním prostředím, pouze 8 % z nich uvedlo, že o virtualizaci vědí hodně, mají s ní rozsáhlé zkušenosti a o nové trendy v této oblasti se průběžně zajímají. Dalších 17 % respondentů ohodnotilo své znalosti virtualizace jako dobré.

Průzkum z letošního března proběhl mezi IT manažery středních a velkých firem. Celosvětově se do něj zapojilo více než 1 500 společností, z nichž 102 pocházelo z České republiky.

Zarážejícím poznatkem z průzkumu je to, že více než desetina dotázaných IT odborníků (11 %) disponuje jen základním povědomím o virtuálním prostředí.

Více než polovina firem, které zavedly nebo plánují v brzké době zavést virtualizační technologii, zatím neplánuje implementaci vhodných bezpečnostních prvků pro svá virtuální prostředí, uvádí Kaspersky a dodává, že ta jsou přitom ohrožena stejně jako fyzické servery.

Zdroj: Kaspersky Lab
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře