CA Technologies oznámila koupi firmy ITKO

Výrobce softwaru a řešení pro IT management, CA Technologies, koupila firmu ITKO zaměřenou na zvyšování efektivity vývoje aplikací. Jaké jsou detaily akvizice?

CA Technologies oznámila koupi firmy ITKO CA Technologies zaplatí za firmu Interactive TKO, která vytváří především simulační platformu pro tvorbu a testování komplexních aplikací, celkem 330 milionů dolarůCA Technologies zaplatí za firmu Interactive TKO, která vytváří především simulační platformu pro tvorbu a testování komplexních aplikací, celkem 330 milionů dolarů.

Vlajkovým produktem firmy ITKO je testovací software Lisa, jehož služby podle tiskového oznámení využívá 125 firemních zákazníků včetně pěti největších komerčních bank.

Software Lisa umožňuje vývojářům testování vytvářených aplikací s pomocí frameworků. Prostřednictvím této aplikace mohou rychle vytvářet nové testovací prostředí ve vlastní infrastruktuře i v cloudu.

Díky akvizici plánuje CA rozšířit svoje portfolio o služby IT managementu. Zatím nebylo oznámeno, kdy bude celá akvizice dokončena. Současný prezident a CEO firmy ITKO, Shridhar Mittal, přechází pod CA na pozici generálního manažera ITKO divize. Všech 120 zaměstnanců se také připojí k CA Technologies.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře