CA Technologies chystá zálohovací řešení na Windows Azure

Firma CA Technologies oznámila aplikaci pro zálohování a obnovu dat na platformě Windows Azure. Jaké jsou plány?Firma CA Technologies uzavřela dohodu s Microsoftem, na základě které nabídne zákazníkům řešení CA ARCserve pro ochranu a zálohování dat

CA Technologies uzavřelo dohodu s Microsoftem, na základě které nabídne zákazníkům řešení CA ARCserve pro ochranu a zálohování dat na platformě Windows Azure ve formě SaaS (software jako služba).

Podle Milana Mottla, Channel Account Managera CA Technologies se díky nové aplikaci otevírá zákazníkům nákladově efektivní kombinace lokální a vzdálené úschovy dat se zajištěním vysoké dostupnosti.

Nová aplikace se na trhu objeví v druhé polovině roku a je součástí strategie CA Technologies pro poskytování rychle implementovatelných a snadno udržovatelných řešení. Firma uvádí, že dané řešení je vhodné například pro segment SMB, kde se pro svou finanční či technickou náročnost často neuplatní interní zálohovací systémy.

Příležitost pro partnery CA i Microsoftu

Nové řešení bude určeno pro obchodní partnery obou společností, především však pro ty, kteří integrují jeho funkcionalitu pro ochranu dat do svých rozsáhlejších cloudových IT nabídek.

Věříme že, kombinace technologií z rodiny produktů CA ARCserve s cloud platformou Microsoft Windows Azure díky své vysoké škálovatelnosti a flexibilitě použití výrazně přiblíží »backup to Cloud« službu zákazníkům v České republice a na Slovensku, zejména pak společnostem ze sektoru SMB, kteří mohou z této nabídky těžit nejvíce,“ uvedl v tiskové zprávě Milan Mottl.

Firma CA Technologies také nedávno oznámila výsledky za hospodářský rok 2011, kdy dosáhla růstu zisku o 29 %.

Zdroj: CA TechnologiesKomentáře