CA chce do cloudu, kupuje Arcot Systems

Společnost CA Technologies dnes oznámila podpis finální dohody o akvizici firmy Arcot Systems. Jak nákup za 200 milionů dolarů souvisí s cloudovou strategií výrobce?Také CA má svou strategii pro Cloud Computing.Arcot Systems je poskytovatel řešení z oblasti autentifikace a ochrany proti podvodům v podobě softwaru či služeb cloudu. CA tak akvizicí obohatí svou nabídku pro správu identit a přístupu (IAM). Kromě snahy využít příležitosti na rostoucím trhu (pro příští čtyři roky se pro část sektoru IAM očekává dvouciferný růst) a těžit ze synergie mezi zákazníky obou společností, CA pokračuje v rozšiřování své strategie nabídky služeb z cloudu.

Řešení Arcotu – nabízená právě ve formě služeb cloudu či softwaru – aktuálně pomáhají předcházet podvodům u zhruba milionu online transakcí s kreditními kartami. „Kombinací technologie společnosti Arcot s technologiemi portfolia CA SiteMinder bude společnost CA Technologies moci svým zákazníkům nabízet pokročilé funkce pro ještě výraznější snížení rizik, podporu dodržování souladu s regulemi a důvěrného zajištění obchodních transakcí,” uvedl výrobce v tiskovém oznámení.

Výrobce v oznámení potvrdil, že akvizice staví na bezpečnostní strategii cloudu společnosti CA Technologies, která tvoří základ pro urychlení poskytování jejích řešení IAM v podobě služeb z cloudu. Bezpečnostní strategie cloudu CA sestává ze tří složek: umožnění rozšiřovat stávající systémy IAM tak, aby podporovaly aplikace a služby cloudu; nabízení technologií IAM poskytovatelům cloudu pro zabezpečení jejich služeb – veřejných, soukromých i smíšených; a umožnění služeb IAM z prostředí cloudu.

Zdroj: CA TechnologiesKomentáře