AVG nabízí Rescue CD zdarma

AVG Technologies, výrobce antivirového programu pro nekomerční účely, představilo další z volně dostupných produktů. Jak ho mohou využít prodejci a dodavatelé služeb?Napadl počítače vašich zákazníků virus? AVG zdarma nabízí další řešení, jak jim pomoci.AVG Rescue CD, dosud součást produktové řady pro malé podniky, se používá ke zotavení počítačů, které nejsou schopny startu nebo jsou infikovány natolik, že nejsou schopny běžného provozu. Firma nyní dává k dispozici Rescue CD všem zákazníkům (včetně těch, kteří používají volnou edici AVG Free). Produkt lze stáhnout na jakékoli CD nebo USB, následně vložit do poškozeného počítače a použít jako oživovací disk.

Nabídka v sobě obsahuje všechny základní nástroje pro uživatele, včetně sady administračních nástrojů, nástroje pro léčbu systému od virů a spyware útoků, léčbu operačního systému Windows, nebo schopnosti provést čistý start z CD.

Jak Rescue CD funguje?

Při problémech se startem se software poškozeného počítače, používajícího AVG Rescue CD, automaticky připojí na všechny pevné disky počítače a proskenuje je proti virům a malware. Do počítače také navrátí bezpečné síťové připojení. Pokročilí uživatelé mohou využít aplikaci Windows Registry editor, TestDisk pro záchranu smazaných dat, smazaných souborů a ztracených částí, vyhledávač navigačních dokumentů a Ping tool pro jednoduchou diagnostiku sítě.

AVG Rescue CD je bootovací funkce založená na Linuxu s  integrovaným základním bezpečnostním softwarem AVG. AVG Rescue CD je možné stáhnout zdarma na stránkách AVG a vypálit na jakékoli CD, DVD nebo jej lze uložit přímo na USB disk.

AVG dělá s poskytováním svých produktů zdarma již delší dobu vrásky komerčním producentům i prodejcům. Ti mohou nicméně nový produkt využít při řešení problémů svých zákazníků.Komentáře