AVG kupuje DroidSecurity

AVG Technologies, výrobce bezpečnostního softwaru, oznámil akvizici DroidSecurity, společnost zaměřené na zabezpečení mobilních zařízení. AVG tak odhalilo další plány.AVG kupuje DroidSecurityAVG Technologies akvírovalo společnosti  DroidSecurity, výrobce mobilního zabezpečení založeného na technologii cloud. Společnost se sídlem v Tel Avivu se specializuje na zabezpečení smartphonů, tabletů a jiných zařízení fungujících na operačním systému Android od společnosti Google.

Získané antivirové řešení je založené na technologii cloudu a poskytuje ochranu před viry/malware a SMS/textovými spamy. Uživatelům také umožňuje vypátrat ztracené smartphony a na dálku smazat soukromá data. V říjnu 2010 překonala mobilní bezpečnostní aplikace DroidSecurity, 4,5 milionu stažení a nadále patří mezi top free aplikace v rámci Android Market.

Důležitost zabezpečení mobilních zařízení

Podle statistik společnosti Gartner, je Android druhým nejpoužívanějším operačním systémem v mobilních zařízeních a jeho podíl na trhu roste. Akvizice umožňuje AVG Mobile Solutions Teamu rozšířit nabídku bezpečnostního software a začlenit se do rychle se rozvíjející oblasti mobilního zabezpečení.

Společnost AVG využije DroidSecurity k urychlení dodávek sofistikovaných mobilních zabezpečení a může tak poskytnout uživatelům po celém světě spolehlivé a bezpečné technologie, které potřebují ke snížení rizik spojených s využíváním mobilních zařízení,” sdělil v tiskové zprávě J. R. Smith, generální ředitel AVG Technologies.

Cenu akvizice společnosti oficiálně neoznámily. Portál Globes, Isreal business news, informoval, že celková částka transakce může dosáhnout až 9,4 milionu dolarů.

Zdroj: AVG Technologies, Globes [online], Israel business newsKomentáře