AVG a GfK: Malé a střední firmy si uvědomují svou zranitelnost

AVG Technologies, výrobce bezpečnostního softwaru, publikoval studii GfK, která zkoumá dopad narušení IT bezpečnosti na malé a střední firmy. Objevte obchodní příležitosti v SMB.Studie odhaluje klíčový vhled do malých a středně velkých firem a jejich IT bezpečnosti Podle výsledků studie malé a středně velké firmy investují velké částky do nákupu technologií, ale neuvědomují si možná rizika, případně nemají dostatečnou kapacitu na boj proti nim. Celosvětový průzkum AVG a GfK v oblasti technologie, IT bezpečnosti a priorit se zaměřil na firmy do 100 zaměstnanců, které disponují alespoň jedním PC.

Závěry průzkumu ukazují, že malé a střední podniky již tolik netrpí z dopadů recese a zvažují investice a růst. Dvě ze tří dotázaných firem plánují expandovat v následujících pěti letech.

Hlavní poznatky:

  • Přes tři čtvrtiny dotázaných společností uvedly, že IT je pro jejich podnikání podstatné.
  • Dvě ze tří firem považuje IT za klíč fungování svého podnikání.
  • Více než polovina firem nemá přístup k IT expertům.
  • Jedna za sedmi firem aktuálně využívá externí služby. Přitom 67 % z nich do budoucna zvažuje využívání cloudových služeb.
  • Více než tři čtvrtiny (77 %) si uvědomují, že narušení jejich bezpečnosti by mohlo mít významné dopady na jejich podnikání.
  • Jedna ze sedmi firem nepoužívá žádnou IT bezpečnostní ochranu a každá desátá firma si není vůbec vědoma bezpečnostních hrozeb.

Výzkum ukázal, že malé a střední firmy dbají na implementaci IT bezpečnostních řešení, která jim zajistí správný objem zabezpečení, nenaruší jejich obchodní výkon a budou dobře fungovat,“ uvedl v tiskovém oznámení Petr Kouřil, marketingový ředitel AVG pro ČR a SR.

Promo pro byznys klienty

Malé a střední firmy nyní mohou využít výhod akční promo nabídky na produkty AVG Business Edition. Při koupi nové business licence jim AVG přidá zdarma dobu zbývající platnosti konkurenční licence.

Jako bonus dostane společnost ke každé zakoupené business licenci stejný počet licencí pro domácí použití pro své zaměstnance. Tato nabídka platí do 30. 11. 2011, bližší podrobnosti naleznete na webu AVG.


Zdroj: AVG TechnologiesKomentáře