Autodesk kupuje Vela Systems kvůli mobilním a cloudovým řešením

Autodesk, výrobce v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, oznámil akvizici společnosti Vela Systems, dodavatele cloudového a mobilního softwaru pro použití v terénu na stavbách.Autodesk kupuje Vela Systems kvůli mobilním a cloudovým řešenímAkvizicí Vela systems chce Autodesk rozšířit možnosti svých cloudových řešení o využití informačních modelů budov (BIM) na mobilních zařízeních přímo na stavbách. Podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Společnost Vela Systems z Burlingtonu v Massachusetts rozšiřuje možnosti metody BIM cloudovými a mobilními technologiemi, které podporují projektové a firemní programy pro optimalizovanou správu kvality, bezpečnost, uvedení do provozu a výstavbu, uvádí Autodesk ve zprávě.

Reportovací nástroje poskytují okamžitý náhled na problémy v terénu a vytvářejí podmínky k proaktivní správě a řešení problémů, říká společnost.

Podle dostupných informací na webu Vela systems lze mobilní reportovací nástroj lze používat na zařízení s fotoaparátem a e-mailovým klientem. Plnohodnotné řešení podporuje pouze iOS.

Software a služby společnosti Vela Systems jsou integrovány se současným softwarem Autodesk pro správu projektů včetně aplikace Autodesk Navisworks, souboru integračních, analytických a komunikačních nástrojů pro realizaci architektonických, konstrukčních a stavebních projektů (AEC).

BIM má obrovskou hodnotu při plánování a projektování ve stavebnictví. Avšak nedostanete-li data informačního modelu do terénu, připravujete se o příslovečných posledních 100 metrů, které jsou velmi důležité,“ uvedl v tiskovém oznámení Amar Hanspal, senior viceprezident skupiny Information Modeling and Platform Products.

Zdroj: Autodesk, ChannelWorld
Komentáře