Asseco Solutions převzalo JPN Conulting a NZ Servis

Asseco Solutions pokračuje v posilování a v krátkém časovém horizontu hlásí akvizici již tří firem. Počátkem dubna získala firmy JPN Consulting a NZ Servis. Čím se tyto společnosti dosud zabývaly?

Asseco Solutions převzalo JPN Conulting a NZ ServisSpolečnost Asseco Solutions převzala JPN Conulting a NZ ServisSpolečnost Asseco Solutions po nedávné integraci firmy Arcon Technology spolkla další dvě softwarové společnosti. Dne 2. 4. byla podepsána smlouva s JPN Consulting a 4. 4. s NZ Servis.

Společnost JPN Consulting byla řadu let partnerem systémů Helios, za nimiž Asseco Solutions stojí. Mezi její zákazníky patří například Dopravní podnik Ostrava, Vítkovice Holding či Kordárna Plus.

V kategorii Business Intelligence doplňují produktové portfolio vlastní software Charlie a mezinárodní produkt IBM Cognos.

K Asseco Solutions přešel celý tým této společnosti včetně ředitele Jaromíra Papouška a společnost současně přebírá i výhradní práva ke zmíněnému vlastnímu systému JPN Consulting.

JPN Consulting byl založen v roce 2002 jako ryze česká firma.  V roce 2003 se stala autorizovaným implementačním a obchodním partnerem pro produkty společnosti LCS  International (nyní Asseco Solutions). V roce 2011 uzavřela partnerství  se společností IBM ohledně spolupráce při prodeji a realizaci projektů zaměřených na produkt IBM Cognos.

NZ Servis působící na českém trhu od začátku devadesátých let je jedním ze dvou největších českých producentů softwaru pro oblast cel a pro komunikaci s veřejnou správou. Do portfolia  jeho  činností dále patří VAN operátor, vystavování elektronických certifikátů či kompletní IT správa  firmy formou outsourcingu.

NZ Servis poskytuje svým zákazníkům také servis  a  poradenskou  činnost  v  oblasti  správy  hardwaru, softwaru a počítačových sítí. Asseco Solutions konstatuje, že akvizicí NZ Servius se významně rozšíří portfolio služeb poskytovaných zákazníkům systémů Helios.

Obrat Asseco Solutions za rok 2011 činil 611 milionů korun. Asseco Solutions je členem skupiny Asseco Group, která byla založena v roce 2004 vytvořením strategického partnerství mezi Asseco Poland (bývalý Comp Rzesów) a Asseco Slovakia. Na konci roku 2011 zaměstnávalo Asseco Group více než 14 000 lidí.

Zdroj: Asseco SolutionsKomentáře