Apple připravuje OS X Mountain Lion na červenec, sníží cenu upgradu

Apple oznámil, že novou verzi operačního sytému OS X 10.8 (Mountain Lion), vydá příští měsíc. Cenu upgradu sníží o 33 %, jaká bude koncová?

Apple připravuje OS X Mountain Lion na červenec, sníží cenu upgraduApple připravuje OS X Mountain Lion na červenec, sníží cenu upgraduApple předčil očekávání, když v rámci otevírací keynote na Worldwide Developers Conference v pondělí v San Francisku oznámil datum uvedení nové verze operačního systému Mac OS X.

Craig Federighi, výkonný představitel zodpovědný za OS X, vyjmenoval na 200 nových funkcí od nových aplikací jako Notes a Reminders (původně z iOS) po Power Nap, který umožňuje notebookům provádět zálohy a stahovat softwarové updaty v režimu spánku.

Apple uvede upgrade příští měsíc, řekl Federighi, ale nespecifikoval konkrétní datum. Výrobce by však mohl zachovat podobné načasování jako vloni u OS X 10.7, Lion. Loňský deadline uvedení nové verze byl 20. 7. 2011. Pokud by se zachoval časový odstup, tak by letos mohla nová verze vyjít 25. 7.

Apple také v pondělí uvedl čtvrtou vývojářskou verzi, která je podle Federighiho téměř hotová. Lion a Mountain Lion budou dostupné pouze z on-line obchodu App Store, stejně jako jejich předchůdce, jeden nákup dovolí zákazníkům provést upgrade všech ostatních starších (kompatibilních) strojů.

Apple bude prodávat Mountain Lion za 19,99 dolaru, tedy o třetinu levněji než činila loni cena verze Lion a o 31 % méně než první slevněný OS X, Snow Leopard.

Analytik Ezra Gottheil z Technology Business Research na adresu snížení ceny uvedl, že si nemyslí, že by měla vliv na zájem o nový systém. Federighi přitom připomenul rychlý nárůst Lionu na instalované bázi Maců, přičemž zopakoval, že zákazníci přijímali OS X rychleji než Windows 7 u Microsoftu.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře